Sínekre borultak a kerekes székekkel

Kerekes székükkel együtt borult a villamossínekre két mozgásában korlátozott férfi éjszaka a fővárosban. A rendőrök mindnyájukat megmentették és biztonságba helyezték.

MNO
2010. 12. 12. 10:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

December 12-én 0 óra 15 perckor egy állampolgár intette le a BRFK járőröző „akciósait” a főváros X. kerületében, és kerekes székkel közlekedők mentéséhez kért segítséget tőlük. Mint elmondta, az Északi Járműjavító kőkerítése mellett két kerekes székes férfi esett a villamossínekre, és a járdán várakozó két társuk nem tudott segítségükre lenni. A rendőrök haladéktalanul menteni indultak, kiszabadították a 33 éves férfi székhez rögzített lábát, felültették, majd a felborult széket a járdára emelték, és biztonságban visszaültették a férfit székébe. Ezt követően a másik, 40 éves férfit is kiszabadították, és biztonságba helyezték a járdán. Mint kiderült, a négy mozgásában korlátozott személy – három férfi és egy nő – egy rendezvényről tartottak hazafelé kerekes székeikkel Budára. Útközben azonban eltévedtek és az Északi Járműjavító kőkerítése melletti havas, csúszós, szűk járdán kettejük széke megcsúszott és a villamossínekre borult. A rendőröket megállító férfi hasztalanul próbált segítséget kérni az arra közlekedő autósoktól, nem álltak meg integetésére. Végül a rendőrök szereztek egy mikrobuszt, amelyből – más megoldás nem lévén – kiszerelték a hátsó üléssorokat, hogy a kerekes székeket biztonságosan rögzíteni tudják.

(police.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.