Tarlós élete legnagyobb feladata előtt áll + Képriport

Megjelent Tarlós István Otthonom – Budapest című könyve, a kötetben a főpolgármester saját megfogalmazása szerint kitárulkozik, és gyermekkoráról, fiatalkori élményeiről, valamint politikai pályájának kezdetéről is vall.• Jövő kedden találkozik Tarlós a kórházi vezetőkkel

MNO
2010. 12. 01. 13:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A politikusnak ez a második könyve, a korábbi Vendégségben Budapesten címmel jelent meg. A könyv műfaji sajátossága, hogy nem egy visszavonult politikus visszaemlékezéseiről szól, hanem egy olyan városvezetőről, aki – Tarlós szavai szerint – még élete legnagyobb feladata előtt áll. Tarlós szerdán, a kötet Gellért szállóbeli bemutatóján arról beszélt: a magánéletébe is betekintést engedő írásával hozzá akart járulni a róla eddig kialakult képhez. Mint mondta, nem akarta, hogy ez a kép torzó maradjon azokban, akik a főpolgármester-választáson bizalmat szavaztak neki. Elmondta azt is, örül annak, ha a könyve vitát vált majd ki, ám a leírtakkal nem kívánt megbántani senkit. Közölte, a szokatlan őszinteségének a családja sem örült, de bízik abban, hogy éppen a nyíltságának köszönhetően olvasmányosnak találják majd könyvét az emberek. Jelezte: a 250 oldalas kötetért, amelynek megírására az Éghajlat Könyvkiadó kérte fel, „nem fogad el egy fillért sem”.

A bemutatón a könyvet méltató Kövér László házelnök az írás címére utalva azt hangoztatta: Tarlós otthon van e hazában, a családjában, Budapesten, a közéletben. A főpolgármestert olyan reálpolitikusként jellemezte, aki az élet, a valóságos világ, a tények nagy tisztelője, és tudja, hogy senki nem kényszerítheti rá a maga véleményét a világra. Kövér László szerint Tarlós hisz az egyszerűen megfogalmazható és kijelölhető célokban, a hozzájuk vezető út alapos megtervezésében, a csapatmunkában és a közjó szolgálatában. Tarlós politikai hitvallását idézve arról beszélt: akkor adunk értelmet a demokráciának, ha merjük a többséget képviselni, mert a többségi érdek nevezhető leginkább közérdeknek.

A könyv „legek”-gyűjteményéből kiderül: Deák Ferencet és a két Kennedyt tartja a legjobb politikusoknak, Budapesten kívül Krakkót, Rómát és Firenzét szereti, kedvenc ételei között van a marhahúsleves, italai között a málnaszörp és a szekszárdi száraz vörösbor, a legvonzóbb színésznő a számára Demi Moore, továbbá a legnagyobb labdarúgónak Pelét, Beckenbauert és Puskás Ferencet tartja. Ír arról is, mi az, ami a legjobban lehangolja; Tarlós ezek között a rendetlenséget, az esőt, a nagyképű embereket és a túl sok változást említette.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.