Az OMSZ közleménye szerint a viharos széllökések miatt a dunántúli régiókra, a közép-magyarországi és a dél-alföldi régió nyugati részére adtak ki narancssárga, másodfokú előzetes figyelmeztetést.
Bár Magyarország fölött a front néhány óra alatt átvonul északnyugat felől, az északnyugatira forduló szelet a Dunántúlon és az ország középső részében várhatóan több helyen viharos, óránként 90 kilométer feletti széllökések is kísérhetik. Északkeleten, a Tiszántúlon és Vas megye nyugati részén óránként 70 kilométer alatt marad a szélerősség. A front egyben határozott lehűlést is hoz, a hőmérséklet az ország döntő részén a reggeli 5, 10 fokról – a front áthaladtával – délutánra 0, +5 fokra esik vissza – olvasható az OMSZ közleményében.
Több helyen várható néhány milliméter csapadék, eleinte eső, zápor, majd hózápor, de a hó hamar elolvad. A front mentén zivatarok is kialakulhatnak. Estétől a széllökések erőssége a legtöbb helyen már a viharos fokozat alá mérséklődik.
(MTI)
Viharos széllel jön a csütörtök
Csütörtök reggel viharos széllel hidegfront érkezik Magyarországra, az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) másodfokú előzetes figyelmeztetést adott ki az ország jelentős részére szerda délután• Marad a csapadékos idő
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!