200 hidrogénüzemű járművet gyártanak

A vártnál egy évvel korábban, már 2014-től megkezdi a Daimler a hidrogénüzemű, üzemanyagcellás gépjárművek sorozatgyártását – jelentette be szerdán este az igazgatóság elnöke.

MNO
2011. 06. 02. 15:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Kecskeméten Mercedes-autógyárat létesítő stuttgarti vállalat egyelőre kis szériában gyárt hidrogénüzemű járműveket, és összesen 200 elkészítését tervezi. Az első példányokat már leszállították a német, amerikai és norvég megrendelőknek.

Folyamatban van az üzemanyagtöltő állomások kiépítése is. Jelenleg harminc ilyen töltőállomás található Németországban, szakértők szerint a széles körű ellátáshoz ezer ilyen létesítményre lenne szükség. Egy kút kiépítése egymillió euróba kerül a Daimler számításai szerint. A világon jelenleg kétszáz hidrogéntöltő állomás található.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.