Könnyedén megmenthetik a zuglóiakat

Hirtelen szívmegállás esetén jelentősen megnő az életben maradási esélye a Zuglóban élőknek, valamint a kerületen átutazóknak, miután a zuglói önkormányzat félautomata defibrillátorokat helyezett el a kerület forgalmas csomópontjain és a Zuglói Polgárőrség gépjárműveiben.

MNO
2011. 06. 03. 5:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kerületi önkormányzat az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint Zugló Önkormányzata, valamint a Budapesti Közlekedési Zrt. és a Fővárosi Önkormányzat Csarnok és Piac Igazgatósága (Csapi) között létrejött megállapodás értelmében az életmentő készülékeket az Örs vezér terei és a Stadionok metróállomásra, a Bosnyák téri vásárcsarnokba, valamint a Zuglóban járőröző polgárőrök autóiba telepítik. Zuglóban eddig a polgármesteri hivatalban található két készülék, az önkormányzat két sportpályáján korábban kihelyezett fix, valamint a kerületőrség gépjárműveiben lévő mobil defibrillátorok mellett ezzel kilencre emelkedett az önkormányzat tulajdonában működő életmentő készülékek száma.

Ezek mellett az Örs vezér terei és a Hermina úti szakrendelőben, a Széchenyi-fürdőben, a Vidám Parkban, valamint az Egressy Gábor Szakközépiskolában további, az adott intézmény tulajdonában lévő készülékek is működnek a kerületben – írta az önkormányzat.

A közleményben kiemelték: a Zugló területén elhelyezett fix készülékeket kizárólag „a feladatra felkészített személyek használhatják”, miután megkapták a szükséges oktatást. Az arra jogosultak felkészítését, vizsgáztatását és továbbképzését viszont az Országos Mentőszolgálat térítésmentesen vállalja a közeljövőben – tették hozzá.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.