„Sikerült megállítani az ország hanyatlását”

Nagyon nehéz volt a tavalyi választások óta eltelt 12 hónap, de a koalíciónak sikerült megállítania az ország hanyatlását – mondta a kormányzás elmúlt egy évéről Iveta Radicová miniszterelnök.

MNO
2011. 06. 11. 0:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Emlékeztetett, az ország vezetését akkor vették át, amikor talán a legrosszabb volt a helyzete az elmúlt néhány év viszonylatában. Radicová szerint a megszorítások, nadrágszíj-összehúzás éve után a stabilizálódásé jön. Ehhez nagyobb sebességfokozatba kell kapcsolni. Radicová felidézte, hogy Robert Fico kormányzása után minden területen hatalmas volt az eladósodottság, rosszul gazdálkodtak a közpénzekkel. „Azt ígértük a polgároknak, hogy megállítjuk a hanyatlást, felpörgetjük a gazdaságot, stabilizáljuk az életszínvonalat, s megindítjuk annak növelését” – mondta a kormányfő.

Úgy véli, a koalíciónak köszönhetően sikerült megakadályozni, hogy Szlovákia a csőd felé tartó országok közé kerüljön. A tavalyi árvizek után ténylegesen és képletesen is nagytakarítás kellett végezniük. Ugyanakkor nem a múlt boncolgatásával akarnak foglalkozni, hanem a jövőbe tekintenek. Radicová kiemelte, hogy a gazdasági válság ellenére is növekszik a foglalkoztatottság aránya, főként az iparban, amely a gazdaság fő motorjának számít. Beruházási boomról nem beszélhetünk, de telepednek meg az országban új vállalkozások, amelyek közül csak az elmaradottabb régiókba fektetők kapnak állami támogatást. Egyre több az állásajánlat is.

A miniszterelnök teljesítetlen ígéretként beszélt az új főügyész megválasztásáról, de reméli, hamarosan ez a kérdés is megoldódik. A parlament június 17-re tűzte ki e tisztségviselő megválasztását.

(ujszo.com)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.