Feketén-fehéren: kedden Kínával mérkőzünk a dobogóért

A magyar válogatott 3-1-re nyert Egyiptom ellen a kínai Ningpóban (Ningbo) zajló sakk-csapatvilágbajnokság hétfői, nyolcadik fordulójában, így az utolsó kör előtt megőrizte esélyét az éremszerzésre. A dobogóhoz kedden nyerni kell Kína ellen.

MNO
2011. 07. 25. 17:55

A hazai sportági szövetség honlapjának beszámolója szerint Lékó Péter remizett, Almási Zoltán világossal, Polgár Judit pedig sötéttel győzött Afrika nyeretlen képviselője ellen. A válogatott újonca, Erdős Viktor döntetlennel mutatkozott be a vb-n. A magyarok holtversenyben a negyedik helyen állnak, egy ponttal lemaradva Kínától és Ukrajnától. Az éllovas örményeknek már egy pont is elég a vb-győzelemhez.

Eredmények (a viadal honlapja alapján), 8. forduló: Egyiptom–Magyarország 1-3
Bassem Amin (2609) – Lékó Péter (2717) döntetlen
Almási Zoltán (2726) – Essam el-Gindi (2510) 1-0
Samy Soker (2475) – Polgár Judit (2699) 0-1
Erdős Viktor (2613) – Mohamed Ezat (2430) döntetlen.

Az állás: Örményország 13 pont (20,5 táblapont), Kína 11 (20), Ukrajna 11 (17,5), Oroszország 10 (19,5), Magyarország 10 (18), Egyesült Államok 8 (16), Azerbajdzsán 7 (16,5), India, Izrael 5-5, Egyiptom 0.

A magyarok – akik a keddi, utolsó fordulóban Kínával mérkőznek – a tavalyi sakkolimpián szerzett negyedik (holtversenyes harmadik) helyezésnek köszönhetően 2001 óta először vehetnek részt ismét a rangos csapatversenyen. Kínában a kilencfordulós, négytáblás körversenyen az olimpiai pontszámítást alkalmazzák, a győzelemért 2, a döntetlenért 1 pont jár. Az esetleges holtversenyt a táblapontok döntik el.