Megtisztították Újvidék helységnévtábláját

Ritkaságszámba menő eseményről számolt be a VajdaságMa délvidéki hírportál szerdán: a Vajdasági Szociáldemokrata Liga (LSV) aktivistái megtisztították Újvidék többnyelvű helységnévtábláját.

MNO
2011. 09. 29. 5:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A táblát a közelmúltban állították fel, és néhány nappal ezelőtt ismeretlen elkövetők fekete autólakkal lefújták rajta a tartományi székváros magyar nevét. A rendőrség nyomozást indított.

Az LSV aktivistái azonban nem várták meg a vizsgálat végét, s kezükbe vették az „ügyet”, pontosabban a szivacsot és a tisztítószert. Radovan Latinovic, az LSV újvidéki bizottságának elnöke leszögezte: a Vajdaság multikulturális térség, ahol a különbözőségek védelmének mindenkor elsőbbséget kell élveznie.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.