Parádézott a Barcelona, még mindig hibátlan az MU

<p>Nyolc gólt szerzett a Barcelona az Osasuna elleni hétvégi bajnokin, így feledtetve a Milan ellen az utolsó pillanatokban elbukott BL-győzelmet. A katalán együttes így is csak harmadik a spanyol bajnokságban. Öt játéknap után is hibátlan még a Manchester United Angliában, s immáron kétpontos előnnyel áll az élen. Franciaországban a Lyon vette át a vezetést, Németországban a Schalke elleni derbit megnyerő Bayern a listavezető, míg Itáliában a Napoli hátát nézi a mezőny.</p>

Pintér Patrick
2011. 09. 19. 6:40

Anglia, Premier League, 5. forduló

A Chelsea testén is áthatolt a Manchester United, így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti az angol bajnokságot. A Vörös Ördögök ráadásul két ponttal meglógtak az őket üldöző városi rivális Citytől, mivel az csak 2–2-es döntetlent ért el a Fulham vendégeként. Nagy verésbe szaladt bele a Liverpool, amely végül kettős emberhátrányban fejezte be a Tottenham elleni találkozót, miután Adam és Skrtel is a kiállítás sorsára jutott.

Folytatódott az Arsenal peches szériája is, a londoni együttes úgy kapott ki 4–3-ra a Blackburn otthonában, hogy két öngólt is vétett. A fordulóban mindhárom újonc – a Norwich, a Swansea és a QPR is – győzni tudott. A szezont jól kezdő Stoke Cityre csúnya vereséget mért a Sunderland, ám a piros-fehérek még így is ott maradtak az élmezőnyben.

Eredmények:
Aston Villa–Newcastle United 1–1 (Agbonlahor, ill. Best)
Bolton–Norwich City 1–2 (M. Petrov – 11-esből, ill. Pilkington, B. Johnson)
Everton–Wigan 3–1 (Jagielka, Velliosz, Drenthe, ill. Di Santo)
Swansea City–West Bromwich 3–0 (S. Sinclair – 11-esből, Lita, Dyer)
Wolverhampton–Queens Park Rangers 0–3 (Barton, Faurlin, Campbell)
Blackburn–Arsenal 4–3 (Aiyegbeni 2, A. Song – öngól, Koscielny – öngól, ill. Gervinho, Arteta, Samah)
Tottenham–Liverpool 4–0 (Adebayor 2, Modric, Defoe)
Fulham–Manchester City 2–2 (Zamora, Murphy, ill. Agüero 2)
Sunderland–Stoke City 4–0 (Bramble, Woodgate – öngól, Gardner, Larsson)
Manchester United–Chelsea 3–1 (Smalling, Nani, Rooney, ill. Torres)

Az élmezőny:
1. Manchester United 15 pont
2. Manchester City 13
3. Chelsea 10
4. Newcastle 9
5. Stoke City 8

A góllövőlistát a 9 gólos Rooney (Manchester United) vezeti.

Franciaország, Ligue 1, 6. forduló

A Lyon a vasárnap esti rangadón 2–0-ra legyőzte a Marseille-t, ezzel, no meg vetélytársai botlásával átvette a vezetést a francia pontvadászatban. Az eddigi éllovas Montpellier kétgólos előnye dacára sem tudott nyerni a Brest vendégeként, ez egyébként az Evian TG-nek, s a végül 3–2-re elbukott Bordeaux-nak sem sikerült. Utóbbi csatát megnyerve a Toulouse felkapaszkodott a dobogóra.

A címvédő Lille nem bírt a Sochaux-val, hiába vezetett kétszer is, a vendégek mindannyiszor egyenlítettek. Fölényesen győzött ellenben a Valenciennes az újonc Dijón ellen, miként a Lorient és a Nice is magabiztosan gyűjtötte be a három pontot.

Eredmények:
Auxerre–Caen 1–1 (Dzsemaa, ill. Nivet)
Brest–Montpellier 2–2 (Ben Vasat, Gentiletti, ill. Giroud 2)
Lorient–Saint-Étienne 3–0 (Aliadiere 2, Coutadeur)
Nice–Ajaccio 3–0 (Monzon 2, mindkettőt 11-esből, Civelli)
Toulouse–Bordeaux 3–2 (Tabanou – 11-esből, Capoue, Riviére, ill. Diabeté 2)
Valenciennes–Dijón 4–0 (Pujol 2, Danic, Cohade)
Lille–Sochaux 2–2 (Pedretti, Hazard – 11-esből, ill. Bakambu, Privat)
Evian TG–Paris SG 2–2 (Leroy, Sagbo, ill. Pastore, Bodmer)
Rennes–Nancy 1–1 (Montano, ill. André Luiz – 11-esből)
Lyon–Marseille 2–0 (Gomis, Michel Bastos)

1. Lyon 14 pont
2. Montpellier 13
3. Toulouse 13
4. Lille 11
5. Paris SG 11

A góllövőlistát az 5 gólos Traoré (Auxerre) vezeti.

Németország, Bundesliga I, 6. forduló

Rangadót nyert meg vasárnap délután a Bayern München Gelsenkirchenben, így a bajnokságot vereséggel kezdő bajorok őrzik vezető helyüket a Bundesliga tabelláján. Folytatódott a címvédő Dortmund vesszőfutása, a sárga-feketék a 87. percig vezettek Hannoverben, de a lelkes hazai csapat három percen belül fordított, így Jürgen Klopp tanítványai ezt a fordulót is pont nélkül zárták.

Nagy meglepetésre a Köln 4–1-re legyőzte idegenben a Leverkusent, köszönhetően elsősorban annak, hogy az első félidő végén, illetve a második elején, tíz perc alatt három gólt rámolt be a gyógyszergyáriak hálójába. Vendégként nyert a Stuttgart (Hajnal Tamás csereként állt be) és a Mönchengladbach is, amelyben a kanadai De Camargo nem először lőtt győztes gólt. Stieber Zoltán csapata, a Mainz sorozatban harmadik vereségét szenvedte el.

Eredmények:
Freiburg–Stuttgart 1–2 (Cissé, ill. Harnik 2)
Hoffenheim–Wolfsburg 3–1 (Roberto Firmino 2, Babel, ill. Dejagah)
Hertha BSC–Augsburg 2–2 (Lell, Torun, ill. Hoszogaj, Callsen-Bracker)
Nürnberg–Werder Bremen 1–1 (Wollscheid, ill. Ekici)
Hamburg–Mönchengladbach 0–1 (De Camargo)
Leverkusen–Köln 1–4 (Rolfes, ill. Podolski 2, Novakovic, Jajalo)
Kaiserslautern–Mainz 3–1 (B. Svensson – öngól, Sekter, Tiffert, ill. Choupo-Moting)
Hannover–Dortmund 2–1 (Haggui, Ya Konan, ill. Kagava) 87., 89.
Schalke–Bayern München 0–2 (Petersen, Müller)

1. Bayern München 15 pont
2. Werder Bremen 13
3. Mönchengladbach 13
4. Hoffenheim 12
5. Hannover 11

A góllövőlistát a 8 gólos Gomez (Bayern München) vezeti.

Olaszország, Serie A, 3. forduló

Gól nélkül ért véget a forduló rangadója, a szombat este rendezett Inter–Roma derbi. S bár mindkét csapat megszerezte ezzel első pontját a bajnokságban, igazán elégedett egyikük sem lehetett. Nem úgy a Napoli, amely a Milant verte 3–1-re vasárnap este Cavani mesterhármasával, vagy éppen az Udinese, amely a Fiorentinát fektette két vállra hazai pályán. Másodszor is győzött a Juventus és a Cagliari is, így jelenleg még négy csapat hibátlan a Serie A-ban.

A Genoa római sikere is a meglepetés kategóriájába tartozik, de a Lecce győzelme Bolognában, valamint az Atalantaé a Palermo ellen szintén nem a papírformát idézte. Jó formában van a Parma fiatal középpályása, a Juventusból igazolt Giovinco is, aki duplázott a Chievo ellen, csapata pedig ezzel három ponthoz jutott.

Eredmények:
Cagliari–Novara 2–1 (Thiago Ribeiro, Larrivey, ill. Morimoto)
Internazionale–Roma 0–0
Bologna–Lecce 0–2 (Giacomazzi, Grossmüller)
Catania–Cesena 1–0 (Maxi López – 11-esből)
Lazio–Genoa 1–2 (Sculli, ill. Palacio, Kucka)
Parma–Chievo 2–1 (Giovinco 2, ill. Paloschi)
Siena–Juventus 0–1 (Matri)
Udinese–Fiorentina 2–0 (Di Natale – 11-esből, Isla)
Napoli–Milan 3–1 (Cavani 3, ill. Aquilani)
Atalanta–Palermo 1–0 (Denis)

1. Napoli 6 pont
2. Juventus 6
3. Udinese 6
4. Cagliari 6
5. Genoa 4

A góllövőlistát a 3 gólos Cavani (Napoli) és Giovinco (Parma) vezeti.

Spanyolország, Primera División, 4. forduló

A hétközi Bajnokok Ligája-remi után ki kellett engesztelnie szurkolóit a Barcelonának, s mint azt az Osasuna elleni eredmény (8–0) bizonyítja, ez sikerült is. A katalánok közül Messi három, Villa pedig két gólt vállalt, de betalált Fabregas és Xavi is, Roversio pedig öngólt vétett. A nagy rivális Real Madrid ellenben kikapott a Levantétől, így lépéshátrányba került.

Az élen a Valencia és a Betis található, ez a két csapat százszázalékos még. Sziporkázott a hétvégén az Atlético Madrid is, amely a Santandert ütötte ki 4–0-ra. Feltűnően sok volt az egygólos mérkőzés a fordulóban, a tíz találkozón hatszor egyetlen gól döntött.

Eredmények:
Barcelona–Osasuna 8–0 (Messi 3, Villa 2, Fabregas, Roversio – öngól, Xavi)
Granada–Villarreal 1–0 (Uche)
Mallorca–Málaga 0–1 (Demichelis)
Gijón–Valencia 0–1 (Soldado)
Sevilla–Sociedad 1–0 (Kanouté)
Levante–Real Madrid 1–0 (A. Koné)
Bilbao–Betis 2–3 (De Marcos, David López –11-esből ill. Benat, Nacho, Sevilla – 11-esből)
Getafe–Rayo Vallecano 0–1 (Michu)
Zaragoza–Espanyol 2–1 (Luis García 2, ill. Javi López)
Atlético Madrid–Santander 4–0 (Falcao 3, egyet 11-esből, Adrián)