Ügyészi felszólítást kapott a Civil Összefogás Fórum–Civil Közhasznú Alapítvány (CÖF–CÖKA), hogy rendezze hiányos gazdasági elszámolását. A CÖF ugyanis nem közölte, hogy 2014-ben és 2015-ben kitől kapott támogatást, adományt, és azt sem, hogy a pénzeket tételesen mire fordította. Ezt Juhász Péter, az Együtt elnöke vette észre, és ő értesítette a hatóságot az elmaradásról.
Juhász kifogásolta azt is, hogy a CÖF eltérő terjedelemben közölt adatokat a 2015. évről szóló beszámolójában a saját felületén, illetve a Bíróság.hu oldalon. Érdekesség, hogy jelen cikk születésekor még nem találtuk a 2015. év beszámolóját a szervezet honlapján, ám félórával később már megjelent a valószínűleg időközben feltöltött – vagy éppen újratöltött – dokumentum.
A bírósági nyilvántartás szerint egyébként a kormányközeli civilek 2015-ben 55 millió forintot, 2014-ben pedig 260 millió forintot kaptak ismeretlen forrásból. Hős Ágnes ügyész a feltárt hiányosságok miatt felszólította a CÖF-öt beszámolójának pontosítására és újbóli közzétételére.
A hatóság ugyanakkor a három évvel ezelőtti támogatás ügyével nem foglalkozhat, mivel a CÖF abban az évben a Kecskeméti Járásbíróság döntése alapján éppen nem számított közhasznú alapítványnak.
A CÖF–CÖKA évről évre több tíz milliós vagy éppen százmilliós források felett diszponál, amiből jut a kormányt bátorító vagy éppen az ellenzéket támadó megmozdulásokra, bohócos plakátkampányra is. Tavaly pedig az állami MVM Zrt. lepte meg őket egy több mint félmilliárdos, civileknek szóló forrással, amelyet a CÖF papírforma szerint egészen furcsa dolgokra költhet:
Az MVM 508 millió forintos adománya miatt a jobbikos Szávay István májusban tett feljelentést hűtlen kezelés gyanújával, de bejelentését elutasította a Fővárosi Főügyészség. Eközben az sem kizárt, hogy a CÖF minisztériumok háttérintézményeitől is kaphatott nem részletezett állami támogatást.