Offenzívában a német szélsőbal

Stefan Lázár (Németország)
2000. 05. 05. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A május elsején Hamburgban és Berlinben kezdeményezett akciók után a német szélsőbaloldal újabb masszív erőszakcselekményekre készül – ezúttal Hannoverben, a világkiállítás színhelyén.Az interneten már huzamosabb idő óta észlelhetők a magukat „autonómnak” nevező csoportok felhívásai és előkészületei. A jelszavak politikai hátteret sejtetnek, az eddigi tapasztalatok viszont kizárólag a huliganizmus újabb megnyilvánulásának árnyékát vetítik előre.Az Expo 2000 ellenfelei szerint a világkiállítás nem más, mint gigantikus propagandabemutató, amely kizárólag a nyugati világ kapitalista, imperialista és patriarchális struktúráját szolgálja. „Az Expo a vezető nagyvállalatok, a német tőke és a kormány kirakata” – olvasható az interneten, összekapcsolva a felhívással: „masszív ostromzárral zavarni az expó ünnepélyes megnyitását június elsején”. A tervezett tüntetés erőszakos jellege elvitathatatlan, erre mutat az utalás a kereskedelmi világszervezet (WTO) ellen a közelmúltban Seattle-ban lezajlott megmozdulásokra: „Seattle azt bizonyította, hogy igenis megvalósítható az ellenállás. Az expó elleni tiltakozásnak azon siralmas időszak végét kell bevezetnie, amelyben a modern neoliberális kapitalizmus zavartalanul dominált”. Az utóbbi hónapok során építési vállalatokat és egy rendőrőrsöt ért merényletek világosan mutatják a célt: zavaró és szabotázsakciókkal, blokádokkal ártani Hannover infrastruktúrájának. A város egyetemén belül működő „Expóellenes Részvénytársaság” a régió határait túllépő mozgósítást követel, és máris „hálóhelybörzét” működtet a távolról érkező aktivisták számára.A szélsőséges baloldal mindenekelőtt a megnyitónapra koncentrálja figyelmét, abból kiindulva, hogy a Hannoverbe érkező látogatók százezres tömege megkönnyíti feladatukat: megbénítani a város közlekedését, a legfontosabb útvonalakat, kereszteződéseket, villamosvonalakat, pályaudvarokat és a közellátási hálózatot.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.