Prostituáltak egyesülete

Gidró
2000. 09. 13. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Megalakult a prostituáltak egyesülete – jelentette be Földi Ágnes elnök, az örömlányok szóvivője. Szerinte minden lánynak érdeke, hogy belépjen az egyesületbe, és eleget tegyen a jogszabályi előírásoknak.– A Siva Egyesület szeretné segíteni a prostitúció törvényes működését, felvilágosítást és tanácsot kíván adni az örömlányoknak és részt venne a prostitúcióhoz kapcsolódó bűncselekmények elleni küzdelemben – közölte Földi Ágnes. Elmondta: az első pár napban mintegy kétezer örömlány belépésére számítanak, a későbbiekben pedig még több tagot szeretnének toborozni. Egyelőre csak a budapesti utcalányok érdekeit képviselik, ám a jövőben az egész országra szeretnék kiterjeszteni működésüket. A lányoknak évente 6000 forint tagdíjat kell fizetniük.Földi Ágnes arra is kitért: csak az a lány mehet be a zónába, akinek van egészségügyi könyve. Az egyesület szeretné elérni, hogy a prostituáltak kivessék maguk közül azt, aki nem szerzi be a dokumentumokat, amelyek a törvényes munkához szükségesek. Földi Ágnes elmondta azt is: reményeik szerint a Belügyminisztérium egy hónapon belül kijelöli a türelmi zónákat, így attól kell tartani, hogy az egészségügyi könyvért tömegesen jelentkező lányok nem jutnak időben a törvényben előírt dokumentumhoz. Szolnoki Andrea főpolgármester-helyettes erre úgy reagált: ha a lányok mind a 23 budapesti bőr- és nemibeteg-gondozót igénybe veszik, úgy nem lesz probléma, mert azok felkészültek a várható rohamra.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.