Derűlátás a világ tőkepiacain

Szöghy
2001. 01. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A cégvezetők világszerte derűlátóan ítélik meg a tőkepiacok várható fejlődését: 86 százalékuk általános tőkepiaci növekedést vár az elkövetkező három évben, és csak öt százalékuk számít csökkenésre. Ez derült ki a PricewaterhouseCoopers cégvezetők körében végzett felméréséből. A válaszadó vállalatvezetők fele szerint Ázsia az a régió, ahol a legjelentősebb tőkepiaci növekedésre lehet számítani.A PricewaterhouseCoopers meghatározó társaságok vezetőit kérdezte a világpiaci tendenciákról, a tőkepiacok, az e-business és az üzletet befolyásoló egyéb tényezők jövőbeli alakulásával kapcsolatban. A mostani felmérés Ázsia, Európa, Észak- és Latin-Amerika 871 cégvezetőjének értékeléseit összegzi.A cégvezetők több mint fele vélte úgy, hogy a befektetési döntések meghozatalánál a nem tradicionális piacértékelési szempontokat is figyelembe kell venni. James Schiro, a PricewaterhouseCoopers nemzetközi szervezetének vezérigazgatója is úgy látja: ma már vizsgálni kell olyan tényezőket is, mint a szellemi tőke, a márka által képviselt vagyon vagy a kutatás-fejlesztés.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.