Folytatódik az óbudai ingatlanvita

2001. 02. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Továbbra is kétséges a III. kerület Bécsi út mellett található volt újlaki agyagbánya négy évvel ezelőtti területcsereügye. – Óbuda-Békásmegyer képviselő-testületének többsége szerint a gazdasági bizottság 1997-ben a helyi vagyonrendeletnek megfelelő döntést hozott mintegy háromhektárnyi terület cseréjéről – nyilatkozta lapunknak Tarlós István független polgármester. Elmondta, hogy legutóbbi ülésükön tárgyalták a Fővárosi Közigazgatási Hivatal törvényességi észrevételét, amely szerint a bizottság elvonta a testület hatáskörét.Mint arról korábban beszámoltunk, a kerületi MIÉP-frakció az előző ciklus szocialista és szabad demokrata képviselőit vádolta meg tavaly augusztusban, több száz millió forintos vagyonvesztést feltételezve. Gyanúsnak tartották, hogy a bizottság vagyonértékelés nélkül, megtévesztő adatok alapján az önkormányzati vagyonrendelettel ellentétesen döntött. A kerület és a Feneberg Kft. közötti csereszerződés kivizsgálására a jelenlegi testület vizsgálóbizottságot hozott létre. Az általuk felkért Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szakértői megállapították, hogy mintegy 520 millió forint értékű terület cserélt gazdát, s az értékkülönbözet 327 ezer forint volt az önkormányzat javára.– A vizsgálat még nem zárult le, s a szakértői értékbecslés korrektsége kétségbe vonható – állítja Bánlaki József MIÉP-es önkormányzati képviselő. – Ugyanis nem vették figyelembe, hogy a terület rendezési terve szerint mi építhető az önkormányzat, illetve a Feneberg Kft. tulajdonába került ingatlanokra. A kerület csupán közutakat építhet, viszont a cég 100 milliós hasznot húzhat a beruházásokból – tette hozzá. Bánlaki üdvözölte, hogy az 1997-es bizottsági előterjesztést megszavazó képviselők közül most ketten is visszavonták korábbi döntésüket.Márkus András önkormányzati képviselő, a III. kerületi MSZP elnöke a műegyetemi szakvéleményre hivatkozva továbbra sem látja megalapozottnak az előző ciklus bizottságát, illetve annak szocialista vezetőjét ért vádakat. Politikai szándékokat vél felfedezni az ügy hátterében Csire János, a gazdasági bizottság jelenlegi SZDSZ-es elnöke is. Úgy véli, a közigazgatási hivatal álláspontja téves, mert a négy évvel ezelőtti területcsere törvényes volt. Az MSZP és az SZDSZ részvétele nélkül működő vizsgáló- bizottság február végére befejezi munkáját.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.