Telefonon hallgatták ki a mentőorvost

Hernádi
2001. 02. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jimmy özvegye ma délben a család jogi képviselőjének jelenlétében veheti át a Budapesti Rendőr-főkapitányság rendkívüli halálesetek osztályának képviselőjétől azt a határozatot, amely kimondja: Zámbó Imre énekes január 2-án reggel baleset következtében halt meg. A rendőrök nem éltek a vizsgálati idő hosszabbításának lehetőségével, s azt sem tartották fontosnak, hogy a baleset helyszínére elsőként érkező mentőtisztet és főápolót kihallgassák.Személyes meghallgatás helyett mindössze telefonon tettek fel néhány kérdést a rendőrök tegnap reggel annak a csepeli mentőtisztnek, aki elsőként ért ki Jimmy házához, január 2-án.Aranyi Erika mentőtiszt lapunknak elmondta: a rendőri érdeklődés mindössze pár percig tartott. Valószínűleg nem készült jegyzőkönyv a beszélgetésükről, hiszen nem kérték, hogy írja alá.Információink szerint a BRFK rendkívüli halálesetek osztályának munkatársai, akik államigazgatási eljárásban vizsgálták Zámbó Jimmy halálának körülményeit, kérhették volna a vizsgálat meghoszszabbítását, ha kétségük támad a Jimmy-ügy megnyugtató lezárását illetően.Ebben az esetben viszont azt sem tartották elengedhetetlenül fontosnak, hogy a mentőtiszt és Kiss Dezső főápoló kihallgatása megtörténjen. Pedig – mint megtudtuk – mindkettőjüknek kétségeik merültek fel azt illetően, hogy Jimmy véletlen baleset áldozata lett.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.