Húsz hónappal a Budapest Sportcsarnok (BS) leégése után az egykori létesítmény helyén letették az új csarnok alapkövét. Az aréna felépítésének költsége 23 milliárd forint lesz, a felvett hitel utáni kamatokat nem számítva. Az államnak a törlesztést csak az épület átadását követően, 2003-ban kell megkezdenie, s azt tizenkét év alatt kell teljesítenie.
A szerződés szerint az újjáépítést végző francia cég, a Bouygues húsz évig rendelkezik majd az üzemeltetés jogával, ezt követően kerül állami tulajdonba a létesítmény. Az üzemeltetés költsége ez idő alatt a franciákat terheli.
A BS köré tervezett, harmincezer négyzetméteres közpark kialakításának négy és fél milliárdos költségét teljes egészében az állam fedezi – erről kormányhatározatot fogadott el a kabinet. Ha Budapest megkapná akár a 2012-es, akár a későbbi olimpiák valamelyikének rendezési jogát, a BS központi helyszín lehetne.
Közben hatalmas lobbizás indult azért, hogy a fővárosnak, illetve környékének mely része lehetne az olimpia fő helyszíne.
– Ma egy olyan létesítmény helyén állunk, amely a Parlament után Magyarország legnagyobb középülete lesz, és méltó társa a világ hasonló arénáinak – mondta köszöntőjében Deutsch Tamás ifjúsági és sportminiszter az újjáépülő Budapest Sportcsarnok ünnepélyes alapkőletételénél. Hozzátette: az 1999. december 15-ét, a tűz pusztítását követő napokban kevesen hitték, hogy a tragédiát akár a magunk javára is fordíthatjuk és egy, a korábbinál korszerűbb csarnok épülhet. Jean-Pierre Combot, a kivitelezéssel és az üzemeltetéssel megbízott francia Bouygues cég elnök-vezérigazgatója úgy fogalmazott: biztos abban, hogy a szurkolók és a kulturális rendezvények látogatói elégedettek lesznek az új BS-sel.
Az újjáépülő BS alkalmas lesz valamennyi hagyományos teremsportverseny megrendezésére – mondta Fürjes Balázs, a BS újjáépítéséért felelős miniszteri biztos. Emellett a csarnokban rendezhetnek motocross versenyt, lovas rendezvényeket, sőt, különleges akusztikája miatt akár operaelőadást is. Ahhoz mindössze 3–18 órára lesz szükség, hogy a csarnokot egyik rendezvény után egy másik megrendezésére alkalmassá tegyék – tette hozzá Fürjes Balázs. Ezt segíti elő, hogy a felszerelést szállító kamionok akár a küzdőtérre is beállhatnak majd. A régi BS-nek hatalmas hátránya volt, hogy több napot is igénybe vett, amíg az egyik sportrendezvény után egy másik berendezését összeállították. A nézőtéren teleszkopikusan mozgatható széksorok lesznek, ami lehetővé teszi, hogy az éppen nem használt helyeket a lelátó alá húzzák vissza, s ezzel a befogadóképességet növeljék. A csarnoknál 1200 gépkocsi befogadására alkalmas parkolóház is lesz.
Ha az építtető francia cég nem tudja tartani a 2002. év végi átadási határidőt, napi 21 millió forintos kötbért fizet. Az építkezés befejezését követő 20 évben ugyan a konzorcium rendelkezik az üzemeltetési joggal, de a szerződés szerint 20 évig az állam évente 20 ingyen nappal rendelkezik, ekkor bármilyen rendezvényt tarthat a csarnokban.
Magyar Péter lelepleződött - ezt gondolják az emberek a gyalázkodó diszkópolitikusról