Röviden

Ingatlanárverés a HM-ben Újabb állami, egykor a Honvédelmi Minisztérium tulajdonában lévő ingatlanokat árvereztek: az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. legutóbbi árverésén hat, a kezelésében lévő ingatlant kívánt értékesíteni. A létesítmények együttes kikiáltási ára 77,9 millió forint volt, azonban három ingatlanra nem akadt jelentkező. A 179,95 millió forintos összértékű vagyonból eddig csak tizenkettő kelt el. (H. E.) Ukrán függetlenségi évforduló Leonyid Kucsma méltatta a függetlenség kikiáltása – 1991. augusztus 24. – óta eltelt tíz év vívmányait. A kijevi ünnepségen jelen volt Vlagyimir Putyin orosz, Borisz Trajkovszki macedón és Aleksander Kwasniewski lengyel államfő, valamint az Egyesült Államok részéről Richard Lugar szenátor és Elizabeth Jones európai és eurázsiai ügyekért felelős külügyi államtitkár-helyettes. (MTI) Eltűnt a templomból a millenniumi zászló A szlovákiai Rozsnyón a ferences rendiek főtéri templomából eltűnt a budapesti V. kerületi önkormányzat és a Nemzeti Társaskör által adományozott címeres millenniumi zászló. A város és környéke magyarsága ezért kicsit keserű szájízzel készül az augusztus 26-i Szent István-napi ünnepségre. A zászló eltűnésének körülményeiről senki nem tud semmit. (MTI)

2001. 08. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.