Optimistán kezdődött a hét második napja, majd megfordult a hangulat, így mind a hagyományos iparágakat, mind a technológiai cégeket jegyző árfolyamok minimális veszteséget könyvelhettek el. A DJIA 0,39 százalékkal, a Nasdaq Composite 0,22 százalékkal mérséklődött, és elemzők szerint ez a negatív trend a következő napokban is tovább folytatódhat. Jelentős hatást gyakorolt a piacra a Xerox irodatechnikai cég gyorsjelentése, amiből kiderült, hogy a vállalatot az elektronikai eszközöket gyártó szektort érő csapások nem kerülték el. A nyomtatók és másolástechnikai eszközök gyártására szakosodott társaság harmadik negyedévi bevételei 13 százalékkal estek vissza, így egy részvényre jutó veszteség 24 cent volt, ami a korábbi várakozásokat igazolta.
Lefelé mozogtak tegnap a tokiói árfolyamok is, amit az előző napi Nasdaq-gyengülése indukált. A Nikkei 225 index 0,55 százalékkal 10 802,15 pontra gyengült. Elemzők rámutatnak, hogy a japán gazdaság állapota drasztikusan romlik, a megelőző és visszafogó intézkedések hatástalanok, a WTC elleni merénylet az üzleti morált tovább rontotta, a befektetők nem a tőkepiaci cégekben keresik az invesztíciós lehetőséget. A délkelet-ázsiai hangulattal hasonló információk jelentek meg Londonban is akkor, amikor a brit üzleti bizalom elemzése került napirendre. A Brit Gyáripari Szövetség szerint 2001 októberében az 1974-ben mért mély recesszió óta nem tapasztalt ütemben zuhant a brit üzleti szféra bizalmi indexe. A korábbi jóslatoknak megfelelően lefelé nyitottak tegnap a New York-i tőzsdeindexek, így a trend vélhetően nem törik meg. Szakértők szerint a lejtőn tovább lefelé csúszó részvényárakra hatást gyakorolhat majd a Fed gazdasági állapotjelzése, a Beige Book, mely igen rosszat sejtet. A gyorsjelentések megjelenése következtében szünet nélkül folyamatosan bombázták a befektetőket a céges eredményekkel, a tegnapi napon az egyik legjelentősebb ilyen adatot a Compaq Computer adta közre. A Compaq jelentése szerint a negyedév bevételi eredménye 7,5 milliárd dollárt tett ki, mely mintegy 33 százalékkal kevesebb a tavalyi év hasonló időszakában regisztrálttól. A működés nettó vesztesége 120 millió dollár, vagyis részvényenként 0,07 dollár volt.
Budapesten nyitáskor már látszódott, hogy a négynapos pihenő után a befektetők újult erővel vetik magukat a részvényekre. A nap 49 pontos emelkedéssel indult, amit egy erőteljes közel százpontos megugrás követett. A nyugat-európai árak drágulása jó hatással volt a magyar börzére is, így a kereskedés elején elért növekedést a BUX a nap végéig fenntartotta. A magyar részvényeket jegyző index záráskor 6604,27 ponton állapodott meg, ami 117,55 pontos növekedésnek felelt meg.
A forgalom 5,5 milliárd forint lett, ezt főként a Matáv és a OTP papírjaira történt vételi megbízások tették ki. Az emelkedő piacot a 33 forinttal dráguló távközlési és a 435 forinttal erősödő banki papírjai tartották, szemben az 50 forinttal gyengülő Mollal és a 10 forinttal csökkenő TVK-val. A gyógyszergyári szektorból a Richter 185 forinttal, az Egis 120 forinttal lett drágább. Tegnap tartotta a Graboplast és az Eravis a közgyűlését, ahol a cégek életét jelentősen befolyásoló döntések születtek. A Graboplast közgyűlése elfogadta az ABC Vagyonkezelő Rt. szeptember 18-án kibocsátott nyilvános vételi ajánlatát, amely a Graboplast tulajdonában lévő 104 ezer darab saját részvény 1800 forintos vételáron történő értékesítésére vonatkozott. Az Eravis közgyűlése elfogadta a törzs- és osztalékelsőbbségi részvények Budapesti Értéktőzsdéről való kivezetésének kérelmezését.
Hadházy Ákos is felült az álhírvonatra