Budán, a Bocskai út végén a volt Caola gyár területét alig lehet megközelíteni a munkagépektől – a nagyszabású beruházás lassan a befejezéséhez közeledik. Van olyan szárny, amelybe már beköltöztek a bérlők, de a Dorottya Udvarnak elnevezett irodaház-együttest a jövő év elején adják át.
A XX. század elején épült falak kuriózumnak számítanak, ugyanis akkoriban kezdtek el nálunk vasbetonból építkezni. A nagyszabású átalakítás, felújítás idején egy dolog marad változatlan: az udvar Bocskai úti részén meghagyják eredeti állapotában a történelmi kéményt, amely jelképesen a XX. századot köti össze a XXI. századdal.
Regényes az épület története is. A Titán Vegyipari Művek Rt. három üzemi épületét, a kazánházat és a kéményt 1918-ban építtette a Honvédelmi Minisztérium olasz hadifoglyokkal, katonai ruharaktár céljára. Az első világháború után volt itt asztalosműhely és szappangyár is. Az üzemet 1925-ben korszerűsítették, majd pamutkikészítéssel is foglalkoztak, és itt működött a Patex Budai Fonó Rt. gyáregysége, valamint a Titánia cipőgyár telepe. Az 1948-as államosítás után a Caola elődje, a Budapesti Illatszergyár, majd a Kozmetikai és Háztartás-vegyipari Vállalat kapta meg a gyárat, de továbbra is egymás mellett működött a Selyemkikészítő és a Pamuttextilművek.
– A gyáróriás újkori története 1999-ben kezdődött, amikor a Caola megvált az épületegyüttestől, melyet az Apollo Advisor nevű amerikai befektetési alap vásárolt meg. Az amerikaiak az angol Pelham Partners céggel közösen hozták létre az AP Sundance Kft.-t, amely a házak eredeti jellegét megőrizve irodaházzá alakítja a létesítményt – mondta Tamás Róbert, a kft. értékesítési vezetője. – Huszonhétezer négyzetméternyi irodaterületet adunk majd bérbe. A Dorottya Udvarnak saját autóbuszjárata lesz, amely a Villányi út, Karolina út, Bocskai út csomópontjairól folyamatosan szállítja a dolgozókat. Lesz mélygarázs és felszíni parkolóhely is több mint hatszáz gépkocsinak. Tamás Róbert maketten és az építkezés helyszínén mutatja be, hogy mi is lesz valójában a Dorottya Udvarban.
A régi épületeket csupa üveg, átriumos fogadócsarnokok kötik majd össze. Az irodák természetes fénnyel, nyitható ablakokkal rendelkeznek majd, de légkondicionálás is lesz 4 csöves, szakaszonként ellenőrizhető klímakonvektorokkal. Egyéni igények szerint alakítható opciók, valamint épületirányítási rendszer szolgálja a bérlők kényelmét és biztonságát. A hűvös „hightech”-et és a (várható) nyüzsgést nyugalmat árasztó belső kert hivatott ellensúlyozni. A beépített csúcstechnika is egyedülállónak ígérkezik. Optikai kábeles távközlési szolgáltatásokat kínálnak, lehetőséget teremtve az adatátvitelre bármilyen sávszélességben. A 2000-2500 állandó dolgozó és a vendégek kiszolgálására egy étterem működik majd kerti terasszal. Tervezik ATM-, postai és vegytisztító szolgáltatások betelepítését. A beruházó a magyar Közti
Rt.-t bízta meg az építészeti tervezési munkálatokkal.

Rendhagyó árverés – melltartók és bugyik milliós tételben a NAV kínálatában