Az osztály felállítását az Interpol 70., Magyarországon tartott nemzetközi konferenciája után határozták el az Országos Rendőr-főkapitányság vezetői, példaként a több nyugat-európai országban is működő, hasonló alakulatok szolgálnak. A terrorfelderítők színrelépésével azonban nem szűnik meg a titkosszolgálatok terroristák elleni csoportjának hírszerző tevékenysége. Az új osztály munkatársai természetesen a Nemzetbiztonsági Hivataltól kapott információkat is feldolgozzák, összehasonlítják a lyoni központ adataival. Az ORFK Készenléti Rendőrségének terrorelhárító szolgálata természetesen továbbra is megmarad, feladatuk a terrorhelyzetek felszámolása, a terroristák és a kiemelten veszélyes bűnözők elfogása.
Garamvölgyi László ezredes, az ORFK kommunikációs igazgatója elmondta: az új egység felállítását szemléletváltás is követi. Előbb a speciális alakulat, majd a többi bűnügyi egység gondolkodásmódján is változtatni kell. A magyar nyomozóknak is meg kell tanulniuk a bűnözők fejével gondolkodni, az erőket gyorsabban és hatékonyabban átcsoportosítani a felderítési és elfogási eredmények növeléséhez.
A pénzmosás elleni egység bővítésével kapcsolatban Garamvölgyi László a már ismert tézisre emlékeztetett: a terroristák és a maffia, valamint a szervezett bűnözők ellen gazdasági alapjuk szétzúzásával lehet a legeredményesebben harcolni. Meg kell akadályozni, hogy az illegálisan, bűnözés útján szerzett pénzt tisztára mosva használhassák fel újabb terror-, illetve bűncselekmények elkövetéséhez.
Szentkirályi Alexandra: Vannak országok, ahol jobban szabályoznák az iskolai mobilozást + videó
