Több város lehet megyei jogú

Virághalmy Sarolta
2001. 11. 27. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tizenegy város esetében csökkentené a megyei jogú várossá váláshoz szükséges jelenlegi ötvenezres lélekszámhatárt az a javaslat, amelyet nemrégiben mind a hat parlamenti párt képviselői aláírtak. Az előterjesztést nemrégiben a parlament önkormányzati és rendészeti bizottsága általános vitára alkalmasnak ítélte. Eszerint a területszervezési törvény értelmében Esztergom, Jászberény és Baja – a három, már régebben felterjesztett város – mellett Balassagyarmat, Cegléd, Gödöllő, Gyula, Pápa, Sátoraljaújhely, Szentes és Vác 2006 -tól megkaphatná a megyei jogú városi rangot. Egyes nézetek szerint nincs ok a lélekszámlimit csökkentésére, főként úgy, hogy egyes városokat kiemelten kezel a javaslat. A nyolc képviselő által aláírt indítványban azonban a honatyák egyebek közt azzal érvelnek: a városok nagy része történelmi múltja miatt is már rég jogosult a címre. A megyei jogú városi cím nem kitüntetésként, inkább feladatként fogható fel. – Annál is inkább jogos a kérésünk, mivel a törvény alól eddig már két megyei jogú város esetében is kivételt tettek – érvel Latorcai János fideszes képviselő. Hangsúlyozza: a csatlakozás után a kiemelt városok nagyobb szerephez jutnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.