HÉTFŐ
Alig mozdult el a Budapesti Értéktőzsde mutatója, a BUX a hét első napján, és ez a trend az egész múlt hétre igaz volt. A hétfői kereskedés során 7238–7173 pont között ingadozott a tőzsdeindikátor, és végül a két pont között, 7192,48 ponton zárt, ami csupán 0,44 pontos negatívumnak felelt meg a korábbi értékéhez képest. Közepesnek mondható, ötmilliárdos forgalom mellett nagyjából azonos arányban gyengültek és erősödtek a részvények. A piac veszteségét a Richter és a Mol gyengülése indukálta, az olajipari papírok értéke hatvan forintot, a gyógyszergyári részvények 155 forintot estek vissza. Szerencsésebben végződött a Matáv „sorsa”. A távközlési cég értékpapírjai minimális ármozgást jeleztek napközben, és végül öt forintot drágulva 905 forinton kerültek a partvonalon túlra. Igen optimista képet festett az OTP is: a pénzintézet részvényei napközben 16 640 forinton is tudtak gazdát cserélni, de végül 16 500 forintra korrigáltak vissza, ami 210 forintos nyereséget jelentett papíronként.
KEDD
Megélénkült kereskedés jellemezte a magyar parkettet annak ellenére, hogy a BUX kurzusa újból csak minimális teljesítményt tudott magából kicsikarni. Az index a nap végén 20,11 pontos növekedéssel 7212,59 ponton zárt. A forgalmat jelző mérce az üzletmenet végén kilencmilliárd forintnál állt, ami az utóbbi silány időszakhoz képest kiugróan magas adat. A forgalom a szokásos módon a vezető részvényeknek volt köszönhető, azon belül is a Mol– OTP–Matáv hármasra jegyezték a legtöbb üzletet. A nagy érdeklődés mellett igen jól szerepeltek a már említett papírok, a banki részvények 420 forinttal, a távközlési papírok hét forinttal drágultak, míg az olajipari cég részvényei hetven forinttal gyengültek. A pénzintézet megugrásában vélhetőleg közrejátszott az is, hogy a Moody’s megerősítette a bank besorolását. Elemzők szerint viszont a Mol árának visszacsúszása azzal magyarázható, hogy a spekulánsok úgy vélik: a gázüzletág korábban meghirdetetett, 2001. éven belüli értékesítése elmaradhat, így nincs értelme tovább tartogatni a Mol-részvényeket. A megkérdezett brókerek majdnem fele úgy vélte, hogy jelenleg vannak olyan papírok a piacon, amelyek felfutása, illetve haszna nagyobb mérvű lehet, mint a Mol-részvények esetleges minimális áringadozása. Egy másik vélemény viszont pont ellenkezőleg érvelt, és a Mol célárát 9000 forint fölé tette. Hasonlóan lefelé mozgott még a Richter (–125 forint) és a TVK (–40 forint) ára is.
SZERDA
Még mindig magas, bár csökkenő forgalom és újabb néhány pontos erősödés volt jellemző a hét közepének tőzsdei eseményeire. A fő hangsúlyt a Richter kapta. A BUX napközben igen gyengén szerepelt, majd a kora délután kezdődő felfutás eredményeként 5,24 pontot sikerült „beletekerni” az indexbe, így a börzemutató 7217,83 pontra emelkedve zárt. A 7,5 milliárd forintos forgalom ugyan kevesebb, mint a korábbi napon mért szint, de még így is magasnak tekinthető a szerdai napokra jellemző átlaghoz képest. A befektetők már vélhetőleg a karácsonyra készültek, így alig-alig kapott különösebben nagy figyelmet egy-egy részvény. A távközlési liberalizáció küszöbönállása miatt a Matáv-részvényeket kezdték eladogatni a pánikbefektetők. A távközlési részvények ára így 2,8 millió darabos üzletmenet után 896 forintra gyengült, ami 16 forintos mínuszt jelentett minden egyes utolsó pillanatban elkelő Matáv-részvény értékében. Az elemzők felhívják a figyelmet, hogy a Matáv piacának a liberalizáció miatti csökkenése csak minimális méreteket ölthet a következő egy év során, így a távközlési cég eredményei továbbra is bizakodást jelenthetnek a befektetőknek. A szerdai kereskedés során lefelé mozgott még az OTP (–120 forint) és a TVK (–70 forint) ára is. A nap meglepetését a Richter okozta azzal, hogy bejelentette: az Egyesült Államok piacán való eladásai növekedtek az eltelt egy év során, és ez a trend egyhamar nem változik meg. A hír hatására a gyógyszeripari papírok ára 550 forinttal drágult.
CSÜTÖRTÖK
Gyengüléssel nyitott, majd felfelé korrigált a BUX értéke, de zárásra újból a negatív tartomány volt a cél, így minimális, 13,4 pontos csökkenést szenvedett el a magyar tőzsdeindex. A növekedés visszaesésének ellenére néhány papír ára meg tudott ragadni a pozitív térfélen, ezek közül is a Richter és az OTP erősödése volt számottevő. A 7,7 milliárd forintos forgalomból a banki papírok kétmilliárd forintot meghaladó adásvétellel vették ki részüket, és végül kilencven forintot erősödtek. A Richter megugrása némileg nagyobb léptékű – százforintos – volt annak ellenére, hogy a gyógyszeripari részvények csak kilencszázmillió forint értékben cseréltek gazdát. Veszteséggel fejezték be viszont a napot a Matáv (–11 forint), a Mol (–25 forint) és a TVK (–60 forint) papírjai. A kisebb papírok közül a Danubius, a Démász, a Pick és a Synergon ármozgása volt jelentősebb. A Synergon értéke húsz forinttal, az utóbbi hetekben igen erőteljes drágulást mutató Danubiusé pedig 55 forinttal gyengült. A Danubiust – a Phylaxiához és a Synergonhoz hasonlóan – két hete favorizálják a spekulánsok.
PÉNTEK
Sűrűsödő eseményeket és a BUX gyengülését tapasztalhatták a Budapesti Értéktőzsde által jegyzett részvényekbe fektetők a hét utolsó kereskedési napján. A 6,5 milliárd forintos forgalom során a magyar tőzsdemutató 40,63 ponttal 7164,16 pontra esett vissza, amit főként a Mol és az OTP árzuhanása indukált. Az olajipari papírok értéke 0,87 százalékkal 5100 forintra csúszott, míg az OTP ára 485 forinttal 16 405 forintra csökkentek. A Richter az általános trenddel ellenkezőleg haladt, ami igen meglepő, hiszen a társaság szerdai, eredménynövekedést bejelentő híre óta már a harmadik egymást követő napon drágulást jeleztek részvényei. A pénteki kereskedés során 1,7 milliárdos forgalom mellett 155 forintot emelkedett a gyógyszeripari papírok ára. A nemzetközi és a hazai eseményekkel szemben mozgott még a piacot nyitó Matáv (+4 forint), a TVK (+30 forint) és az Antenna Hungária (+35 forint) is.
Érdektelenségbe fulladt Vona Gábor tüntetése