Drasztikus kispesti kábeltévé-áremelés

A kispesti önkormányzat jogsegélyt biztosít a kerület azon polgárainak, akiket jogsérelem ért az Egyesült Magyar Kábeltelevízió Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. (EMKTV) ez évi drasztikus áremelése nyomán – jelentette ki lapunknak Timár Béla fideszes polgármester. A lakosság tiltakozik, mert a szolgáltató csaknem százszázalékos díjemelést hajtott végre, így az úgynevezett első csomag árát 960 forintról 1792 forintra emelte fel.

Bõtös Botond
2002. 01. 21. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A polgármester felkeresi a kerületben működő másik szolgáltatót is, hogy megkérdezze: tudnak-e lehetőséget nyújtani a polgárok esetleges kábeltévé-szolgáltató váltását illetően. Elmonda: vannak, akik politikai előnyöket akarnak kovácsolni a kialakult helyzetből, ő azonban egy kiegyensúlyozottabb megoldás híve. Mint ismert, a kerület polgárai nagy számban fordultak a polgármesterhez panaszukkal, mert az EMKTV Kft. idén hetven százalék körüli áremelést hajtott végre. A kft. nincs szerződéses viszonyban a kerület önkormányzatával, de a kerület polgármestere az előfizetők kiszolgáltatottsága miatt, erkölcsi kötelességének érezte, hogy a kialakult helyzetről tárgyalást kezdeményezzen a szolgáltatást nyújtó kft. képviselőivel. Mint elmondta: a múlt csütörtöki tárgyalás után kiderült: nem valószínű, hogy az EMKTV jogszerűen járt el, mert a társaság nem tartja be az egyik jogelődje által megkötött szerződést. Olyanokkal szeretne ugyanis magasabb színvonalat megfizettetni, akik ezeket a szolgáltatásokat korábban nem is igényelték. A kft. vállalta telefonérpár lakásokba való elhelyezésével egy helyi telefonhálózat kiépítését, és a bekötött hálózatot internetfelhasználásra is alkalmassá tette. Ez a fejlesztés nagyon hasznos, de a telefonszolgáltatást igénylőkkel nem fizettethető meg – mondta Timár Béla, aki az esettel kapcsolatban a kft. magatartását is kifogásolta. A polgárok panaszaiból és a nekik kiküldött értesítőből kiderült: a kft. megfenyegette őket, miszerint ha nem fizetik ki előre a megemelt díjakat, szüneteltetik a szolgáltatást, és kezelési költségként úgynevezett adminisztrációs díjat (kétszázötven forint) számolnak fel.
„Önkényes, egyoldalú, és diktatórikus döntést hozott a kábeltévés szolgáltató vezetősége” – jelentette ki Franka Tibor, a MIÉP Kispesten induló országgyűlési képviselőjelöltje. Hozzátette: pártállami módszerrel, megfélemlítéssel próbálják meg tizenkétezer háztartással megfizettetni a kft. további beruházási terveit. Információja szerint a társaság Angyalföldön és Zuglóban is kíván terjeszkedni. A képviselőjelölt még pénteken gyűlést szervezett az EMKTV helyi kirendeltsége elé, ahol tiltakozó petíciót írt alá a megjelent százötven ember. Elmondta: a lakók „hangyamozgalomként” egymás között gyűjtik a tiltakozó aláírásokat. Követelésük között az is szerepel, hogy vegyenek le a 18 külföldi csatornából 15-öt, mert nincs kifejezetten szükségük kínai, görög, török, vagy éppen három francia adóra – tette hozzá Franka Tibor. Lapunk megkereste az EMKTV Kft. budapesti ügyfélszolgálati irodáját is, hogy nyilatkozzanak az üggyel kapcsolatban, azonban lapzártánkig nem sikerült elérni a kft. igazgatóját.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.