Kanadaiak is keresték a szekszárdi bűnözőt

H. Lovas László
2002. 01. 22. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Több elfogatóparancs volt érvényben P. Sándor ellen, akit szombaton este 7 órakor a szekszárdi Mol-kút területén fogtak el a rendőrök. Nemcsak a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság, hanem több megye bírósága, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága, valamint a kanadai rendőrök is keresték a 25 éves szekszárdi férfit.
P. Sándor – akit kényszerítés, valamint több súlyos bűncselekmény elkövetése miatt köröztek – rendkívül agresszív személyiség. Ezzel magyarázható, hogy szombaton is megpróbált Grand Cheerokee dzsipjével kitörni a rendőrök gyűrűjéből. Az ámokfutót – aki több rendőrkocsit összetört, és egy rendőrt is el akart ütni – megsebesítették, majd őrizetbe vették.
P. Sándort utoljára január 11-én próbálták elfogni, ám akkor terepjárójával Szekszárd egyik forgalmas utcájának járdájára hajtott, és a gyalogosok között nyert egérutat üldözői elől.
Daugner Gabriella, a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője lapunknak elmondta: P. Sándort többször is hiába keresték lakásán. Terepjárójában lőfegyvert nem találtak a rendőrök, ám gázsprayt és egy teleszkópos fémbotot igen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.