Kérdőre vonták Alan Greenspant, az Egyesült Államok pénzügypolitikájának irányítóját az elmúlt évben vállalt kamatcsökkentő döntései miatt, de a Fed vezetője megfelelően indokolta tettét, sőt a magyarázat a tőzsdei befektetőknek is kedvükre való volt. A pénzügyi vezető szerint az USA gazdasága „komoly ciklikus kiigazításon esett át”, amit súlyosbított a szeptemberi terrortámadás is, a mostani állapotok azonban azt mutatják, hogy a gazdaságot az utóbbi egy évben gyengítő erők lassan elenyésznek, és a gazdaság kezd magára találni. Az optimista hangvételű nyilatkozat után a New York-i börzéken erőteljes árfolyamdrágulás indult el, ezzel ellentétesen hatottak azonban a 2001. évi, igen kedvezőtlen társasági eredmények. A vállalati hírek csütörtökön kevésbé érvényesültek, de a hét utolsó kereskedési napján már igen jelentősen beleszóltak a tőkepiaci eseményekbe. Tokióban többnapos gyengülés után 0,7 százalékkal nőtt a Nikkei 225 index értéke, amit főként a Sony-rekord értékesítése indukált. A világ egyik legnagyobb szórakoztató elektronikai cikkeket gyártó cégének kiadott eredménye szerint az értékesítés 2,287 billió jenre nőtt a 2000. utolsó negyedévi 2,13 billió jenről. A működési profit 9,6 százalékkal, 158,6 milliárd jenre csökkent.
Greenspan-beszéd ide vagy oda, az európai árfolyamok csökkenéssel kezdték a napot, és az Ericsson negyedik negyedévi eredményei csak újabb lökést adtak a lejtmeneteknek. A svéd távközlési eszközöket gyártó cég a múlt év negyedik negyedévéről 3,5 milliárd svéd korona nettó veszteséget jelentett. Az Ericsson az előző év negyedik negyed-évében még 2,25 milliárd koronás tiszta nyereséget produkált. A kontinens tőzsdéinek lassulását követve a TMT-szektor csökkenő trendje az éppen nyitó amerikai piacokat is érzékenyen érintette. A legnagyobb visszahúzó erőt az Ericssonon kívül a JDS Uniphase okozta. A száloptikai adatátvitelre szakosodott tengerentúli vállalat a kétcentes részvényenkénti várt veszteség helyett 16 centes veszteséget produkált. A cég árbevétele egyharmaddal marad el az egy évvel korábbitól, amikor az akkor 21 centes részvényenként nyereség helyett 19 cent veszteséget ért el.
Budapesten iránytalan kereskedés szemtanúi lehettek a befektetők: a BUX előző szintjén nyitott, majd egy hirtelen megugrást követve csökkenőben volt. Délre helyreállt a rend, és az index kurzusa újból az előző napi szintje körül mozgott. A kereskedés végére a BUX újból magára talált, és zárásra mérsékelt, 17,29 pontos növekedéssel fejezte be a napot. A forgalmi adatok 4,32 milliárd forintot jeleztek, ami a befektetők óvatos tőzsdei jelenlétét mutatta. Elemzők szerint a magyar piacon a növekedés folytatódhat, függetlenül az igen vegyes nemzetközi hangulattól. A tegnapi kereskedés során az OTP drágulása igen feltűnő volt. A banki papírok 50 forintot erősödtek, és napközben átlépték a 20 ezer forintos szintet is. A vezető részvények közül jól teljesített még a 30 forinttal erősödő Mol, a 155 forinttal szárnyaló BorsodChem és az 5 forinttal felértékelődő Antenna Hungária. A kisebb kapitalizációjú részvények közül a 11 millió dolláros megrendelést szerző Nabi ára változatlan maradt. A buszgyártó cég az igen nagy megrendelést a Los Angeles-i közlekedési vállalattól kapta. A megrendelés 30 darab alacsony padlószintű, könnyű és nagy kapacitású autóbusz szállítására szól. A szerződés további négy évre évi legfeljebb 70 darab hasonló autóbuszra opciós rendelési lehetőséget biztosít.
Eredményes volt a magyar uniós elnökség, két lépcsőben duplázza meg a családi adókedvezményeket a kormány - heti összefoglaló