Tirts Tamás szerint némely politikus, közszereplő egy nemes célt akar lejáratni úgy, hogy apró részletkérdésekbe köt bele. Hozzátette: átlátszó és hamis az az érvelés, amely szerint az ellenzőknek nem a múzeum felépülésével van problémája, hanem csak az építési engedélyekkel kapcsolatos „rezdülésekkel”. – Ráday Mihály szabad demokrata városvédőnek valószínűleg az fáj, hogy nem neki jutott eszébe a múzeum létrehozásának ötlete – mondta Tirts Tamás. A frakcióvezető úgy véli, hogy hiába riogatja a közvéleményt az SZDSZ-es városatya érzelmi jellegű kifogásaival, a múzeum felépül, s végre méltó emléket állít a nyilasuralom és a kommunista terror áldozatainak. – Ez a ház az elmúlt század legkegyetlenebb időszakát fogja idézni, s annak február közepi megnyitását nem akadályozhatják meg egyéni szempontok által vezérelt választási kampánynyilatkozatok. Tirts Tamás leszögezte: a Terror Házának építési engedélye az érvényben lévő kerületi és fővárosi döntések értelmében nem támadható meg, az épületet törvényesen lehet átalakítani kívülről és belülről egyaránt. A politikus beszámolt arról is, hogy a Fővárosi Közgyűlés jogi bizottságának elnöke, Mohosné Bortlik Eszter áttekintette az engedélyezési okmányokat, s törvényesnek találta az építkezést. Reményét fejezte ki, hogy az álvita elcsitul, s megnyugszanak a kedélyek.
Ráday Mihály lapunkkal azt közölte, hogy ő soha nem érzelmi alapon nyilatkozik, de a jogszabályokat minden körülmények között figyelembe kell venni. – Az Andrássy úti szakaszra szóló építési engedély a fővárosi önkormányzat tulajdonára vonatkozik, így a kerület jegyzőjének hozzájárulása törvénytelen volt. A szabad demokrata városatya abban bízik, hogy a múzeumot az úgynevezett pengefal- és járdaszegély-átépítés nélkül is fel lehet építeni, így törvényesen nyílhat majd meg a Terror Háza.
***
SZOBORÁLLÍTÁSI VITA. Az V. kerületi önkormányzat baloldali testületi többsége nem járult hozzá ahhoz, hogy még a kommunizmus áldozatainak emléknapjára, február 25-ig felállítsák Kovács Béla egykori kisgazda főtitkár és földművelésügyi miniszter, volt nemzetgyűlési képviselő szobrát. (Az emléknap dátuma azért esik éppen február 25-re, mert 1947-ben ezen a napon hurcolták el az oroszok Kovács Bélát.) Az MSZP–SZDSZ–Fórum a Belvárosért-frakció csak elviekben értett egyet a szobor felállításával, ám a szobrász személye, akit a kulturális tárca választott ki, nem felelt meg nekik. A Kovács Béláról készülő emlékművet a budapesti Kossuth téren avatnák föl, elkészítését száz százalékig a tárca finanszírozza.
Drámai részletek: sokkal alattomosabban támad az infarktus, mint gondolnánk