Őrizetben a novai rongáló

Simits Timea
2002. 01. 25. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jelentős értékre elkövetett rongálás bűntette miatt, őrizetbe vétele mellett indult eljárás az ellen a 17 éves novai fiatalember ellen, aki feltehetően felelős a keddi, Nova község melletti olajkút kigyulladásáért – tájékoztatta lapunkat a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Kisházi Gábor elmondta: miután szerdán megérkezett a kapitányságra a Mol Rt. bejelentése, miszerint szándékosságra gyanakszanak, a rendőrök megkezdték az adatgyűjtést. Ennek eredményeként jutottak el két helybeli fiatalhoz, akiket szerda éjszaka előállítottak. A két fiú közölte: agancsot gyűjtöttek az erdős területen, ahol észrevették, hogy az ott lévő olajkútból csöpög valami, ezenkívül érezték a szivárgó gáz szagát. P. Péter, mondván kíváncsi arra, meggyullad-e a gáz, társa tiltakozása ellenére azt meggyújtotta. A gáz belobbant, ők elfutottak.
A rendőrök a P. Péternél tartott házkutatáskor egy 9 milliméteres lőszert is találtak, így lőszerrel való visszaélés miatt is eljárnak ellene. Társát egyelőre vétlennek tartják, ezért elengedték. A szakemberek becslései szerint az olajkútban mintegy ötmillió forint kár keletkezett.
A kút közelében talált több, földbe ásott 200 literes hordóról, amelyek a berendezés rendszeres megcsapolására utalhatnak, a Mol Rt. szóvivője elmondta: a vizsgálatok eredményeinek ismeretében döntenek arról, lopás miatt tesznek-e feljelentést. Hozzátette: arról is később határoznak, indítanak-e kártérítési pert a rongálás miatt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.