Kivárás, majd javulás jellemezte a Wall Streetet hétfőn, majd másnap kísértetiesen hasonló növekedési hullám indult a New York-i piacokon. A legnagyobb ázsiai tőzsdén, a tokiói Nikkein a 225 vezető részvényt jegyző index 1,91 százalékot gyengült, miután a munkanélküliségi adatok igen gyenge képet festettek. Decemberben a negyedik egymást követő hónapban újabb rekordszintre nőtt a japán munkanélküliség. A kiadott adatok azt mutatják, hogy a munkanélküliek száma 5,6 százalékkal nőtt a múlt év utolsó hónapjában, így 3,37 millióan voltak a szigetországban munka nélkül. A japán ipari termelés nőtt a 2001. év utolsó havában a korábbi hónaphoz viszonyítva. Az előzetes adatok szerint a növekedés mértéke meghaladta a kétszázalékos szintet is. A múlt év utolsó negyedében 2,3 százalékkal esett vissza az ipari termelés az előző negyedévhez képest; sorrendben már a negyedik negyed volt, amikor csökkent a japán ipar teljesítménye.
Az ázsiai tőzsdék lejtmenetét kevésbé követték az európai árak, a kontinens befektetői a Fed ülésére és a vállalati eredményekre vártak. A megjelenő gazdálkodási adatok sokszínűsége végül ellentétessé tette a DAX és az FTSE irányvonalát.
Az európai piacokon tavaly nyár óta jelen lévő Intercontinental Exchange (ICE) a 2002. év közepétől európai áramkontraktusok forgalmazásába akar kezdeni. A tőzsdei várakozások szerint az energiaipari szekció forgalma elérheti a napi 3,5 milliárd dollárt.
Az optimistán kezdődő tengerentúli kereskedéseket a tartós ipari cikkek decemberi állományának kétszázalékos növekedése, valamint a Conference Board átfogó fogyasztói bizalmi index javuló adatai, továbbá az AT&T, a Honeywell és a Chevron gyengülő eredményei mozgatták. Az egyik legjelentőseb tengerentúli mobilszolgáltató cég, az AT&T leányvállalata, az AT&T Wirelless Services részvényenként 48 centes veszteséget jelentett a múlt év utolsó három hónapjára. Hasonlóan rossz lett a korábban a General Electric által felvásárlási célpontként ismert Honeywell elektronikai cég is, amelynek nyeresége 53 százalékos visszaesést mutatott. A ChevronTexaco, a második legnagyobb amerikai olajvállalat is veszteséggel zárta a tavalyi utolsó negyedévet részben a vállalategyesüléssel kapcsolatos kiadások, részben a kőolaj és a földgáz árának hanyatlása miatt. Az olajcég 2,52 milliárd dollár veszteséggel zárta a negyedévet az egy évvel korábbi 2,039 milliárd dolláros nyeresége után. A magyar tőzsde zárásakor a pozitívan kezdődő amerikai árfolyamok megfordultak, és veszteséges tartományban álltak.
A vegyes nemzetközi hangulat a magyar tőzsdére is befolyással volt. A BUX 12 pontos csökkenéssel kezdte a napot, majd igen erőteljes hullámzások közepette mozgott. A kora délután beszakadó index zárásra némi korrekcióval javított árfolyamán, így a tőzsdemutató értéke a korábbi hatvan-hetven pontos mínuszból 40,85 pontra redukálta a veszteségét.
A 0,51 százalékos csökkenést az OTP Bank Rt. és a Richter korrekciója, valamint az Egis gyengülése indukálta. A forgalmi adatok 6,14 milliárd forintot jeleztek, amit főként a Molra adott megbízások tettek ki. Az olajipari papírok értéke öt forinttal gyengült, míg a banki részvények 200 forinttal csökkentek. A gyógyszergyári szekcióból a Richter kurzusa 130 forintot, az Egis 395 forintot lassult. A gyengülő trenddel szemben halad a Matáv (+1 forint), a Synergon (+1,6 százalék), a Phylaxia (+5,7 százalék) és a Graphisoft (+1,3 százalék) árfolyama.
Eredményes volt a magyar uniós elnökség, két lépcsőben duplázza meg a családi adókedvezményeket a kormány - heti összefoglaló