A Fővinform jelenti

–
2002. 02. 05. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

1. A XI. kerületben, a Bartók Béla úton a Szent Gellért tér előtt a közúti forgalom befelé csak egy sávon haladhat, a 7-es autóbuszokat a sínekre terelték a gyorsabb előrejutás érdekében. Az ellenkező irányban a Szent Gellért téren a Móricz Zsigmond körtér felé egy sávban, a Budafoki út felé két sávban haladhat a forgalom. A Törökbálintról a Munkácsy Mihály utcától 6.40 órakor induló 72-es autóbusz a Kosztolányi Dezső tér előtti Vincellér utcai megállótól 7-es autóbuszként közlekedik a Bosnyák térre.
2. Csepelen, a II. Rákóczi Ferenc úton a Szent István út és Szent Imre tér között a befelé vezető oldalt lezárták, mert közművet építenek. A forgalmat a Szent István út–Kossuth Lajos utca útvonalra terelik el. Az erre közlekedő autóbuszok a Szent Imre tér felé módosított útvonalon járnak. A BKV Plusz márkavédjegyes csepeli HÉV hétköznap a délutáni csúcsidőszakban 17 óra és 18 óra között sűrűbben, az eddigi 10 perc helyett 7 percenként indul. A vonalon reggel 9.30 óráig és este 21.00 óráig hatkocsis szerelvények közlekednek.
3. Az Erzsébetvárosban, a Rákóczi úton a Nyár utcánál sávlezárás lassítja a városközpont felé tartó forgalmat. A Dózsa György úton, a Damjanich utca és a Peterdy utca között a Thököly út felé vezető oldalon a belső sávon csatornaépítés miatt továbbra sem lehet közlekedni.
4. A Ferencvárosban, a Közraktár utcában a Kinizsi utcánál a Petőfi híd felé vezető külső sávot felbontották. A Czuczor utcát lezárták, így a Lónyay utcát a Közraktár utca felől a Zsil vagy az Erkel utcán át érhetik el.
5. A XIII. kerületben, a Victor Hugo utcában a Pannónia és a Hegedűs Gyula utca között csatornát építenek, emiatt a 15-ös autóbuszok a Balzac utcán át, a 133-asok pedig a Gogol utcán át kerülnek, és a Csanády utcai megállót elkerülik.
6. A Belvárosban még tartanak a mélygarázs-építési munkálatok, és a forgalomkorlátozás is érvényben van a Szent István téren és a Szabadság téren. A Piarista közön építkezés miatt továbbra sem lehet áthajtani, ezért az Erzsébet híd csak kerülővel, az Irányi utca felől érhető el.
– Az I. kerületben, az Attila úton a Mikó utca után a Moszkva tér felé vezető oldalon a külső sávot építkezés miatt elkerítették a forgalom elől.
– Óbudán, a Pók utcai lakótelepre este utazók segítése érdekében a 106-os autóbuszok az Árpád hídtól este az 1-es villamos és a metró érkezéséhez igazodva közlekednek. Az utolsó autóbusz 23.22-kor indul.
– A Józsefvárosban, a Vajda Péter utcában az Orczy út és a Bláthy Ottó utca között irányonként csak egy sávban közlekedhetnek.
– Kőbányán, a Kerepesi úton az Örs vezér tere után a benzinkútnál a kifelé vezető szélső sávot felbontották.
– A XVII. kerületben, a Csabai úton a Vanília utca és a Fodormenta utca között, valamint a Péceli úton a Nápoly utcától a városhatár irányába vezető oldalon helyenként útszűkületen kell áthajtaniuk.
– A Kispest és Pestszentlőrinc között közlekedő 123-as autóbusz járatait a reggeli és a délutáni csúcsidőszakban sűrűbben indítják.
– A BKV Plusz márkavédjegyes Reptér-busz a kora reggeli és a késő délutáni időszakokban sűrűbben jár.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.