Nem múlhat el nap az amerikai események elemzése nélkül, hiszen a tengerentúli fejlemények mindig a tőkepiacok legfontosabb hírei, amelyekre a nemzetközi befektetői csoportok és a spekulánsok feszülten figyelnek. A hét első kereskedési napja azonban még kiemeltebbnek mutatkozott, hiszen a Dow Jones 1,44 százalékot, a Nasdaq Composite 1,53 százalékot javított árfolyamán többnapos erózió után. A felfutást az Enron-csőd szürkülő emléke és az AOL vezetőjének optimista jellegű sajátrészvény-vásárlása indította el. A drágulás a Tyco Internationalról és Qualcommról szóló információk miatt folytatódott, mivel kiderült, hogy a két cégről valótlan hírek jelentek meg a múlt héten. Az Enron után több társaságról, többek között a Qualcommról és a Tycóról jelentek meg olyan információk, amelyek szerint meghamisították a könyvelésüket, de ezeket a pletykákat a cégek részben elutasították, másrészt bizonyítékok bemutatásával cáfolták, így a hétfői kereskedés során tízszázalékos növekedéssel kerülhettek a partvonalon túlra. A Hewlett Packard (HP) a Compaq Computerrel kapcsolatos fúziós bejelentés óta igen élénk tevékenységet mutat. A korábbi bejelentéseknek megfelelően a HP erőteljes akvizíciós és értékesítési tevékenységet folytat, így a számítástechnikai társaság a Novartis gyógyszergyártó céggel kötött megállapodást, méghozzá kézi számítógépek szállítására vonatkozóan. A HP mostani szerződése nagy meglepetést okozott, mivel a Handspring a PALM OS operációs rendszerrel működő kézi számítógépeket gyártó cég éppen tegnap mutatta be a legújabb, Treo névű modelljét.
A megugró amerikai árfolyamokat követték tegnap a tokiói tőkepiaci kurzusok is, a Nikkei 225 index 191,93 pontot emelkedett, amit elsősorban a telekommunikációs és technológiai ágazatok iránti érdeklődés indukált. Kisebbnek, sőt inkább elmaradónak lehetett viszont nevezni az európai árfolyamokat is. A piacok kisebb, a gazdasági szakértők azonban nagyobb figyelmet szenteltek az Európai Bizottság pénzügyminiszterei Németországgal és Portugáliával kapcsolatos döntésének. A pénzügyi vezetők nem részesítették hivatalos figyelmeztetésben Németországot és Portugáliát az államháztartási hiányuk túlzott mértékű növekedése miatt. A figyelmeztetés azért maradt el, mert a feleknek sikerült megállapodniuk, hogy államháztartási hiányuk nem fogja elérni a GDP három százalékát, 2004-re pedig egyensúly közeli állapotba hozzák költségvetésüket. Hans Eichel német pénzügyminiszter szerint az európai közös pénz, az euró nem szenvedi meg az EU-tagországok pénzügyminisztereinek kompromisszumos megállapodását.
Nyitáskor a Deák F. utcában még optimista volt a hangulat, de a nap folyamán a kedvező hangulat, ahogyan jött, úgy el is párolgott. A negatív amerikai nyitás és az európai korrekciók egyre mélyebbre nyomták a BUX értékét, és végül az index csak 25,87 pontos nyereséggel zárt. A 6,6 milliárd forintos üzletmenet során újból a Matáv (+15 forint) és az OTP (+100 forint) vitte a prímet, míg a nagyobb érdeklődést keltő Mol ára 55 forinttal gyengült. A Mol elsősorban a gázüzletággal kapcsolatos kérdések miatt gyengült. A Mol bejelentése szerint kizárólagos tárgyalásokat kezdenek a Magyar Fejlesztési Bankkal (MFB) a gázüzletág értékesítéséről. A tárgyalások részleteiről az üzleti titkok védelmére hivatkozva sem Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója, sem Baranyai László, az MFB elnök-vezérigazgatója nem kívánt nyilatkozni. Hernádi mindössze annyit mondott: véleménye szerint a választásokig létrejöhet a megállapodás az MFB-vel.
Hatalmas győzelem: Csibi Krisztina nyerte meg a választást!