Hanti Vilmos, a MEASZ elnöke azzal vádolta a kormányt, hogy az aláássa a demokratikus intézményrendszert. – Oda jutottunk, hogy a nyilasok szellemi örökösei a hatalomban lehetnek, és a parlamentben hangoztathatják nyíltan kirekesztő eszméiket. Revíziós politikájuk nem segíti határon túli magyar testvéreinket, hanem megnehezíti életüket. Tőlünk függ, eltűrjük-e újabb négy évre mindezt – fogalmazott Hanti.
Fodor Gábor (SZDSZ) szavai szerint a mostani kormány olyan értékrendet vall, amely már egyszer romba döntötte a világot. A magyar jobboldal Mussolinit és Hitlert választotta – jelentette ki. Meg kell akadályozni, hogy a jobboldal zsákutcába vigyen minket, helyre kell állítani a demokráciát – mondta.
Míg a Horn-kormány idején a szélsőjobboldali csoportok háborítatlanul „ünnepelhettek”, addig az Orbán-kormány idején megszűntek a külföldi és magyar szélsőjobboldali erők közös rendezvényei – mondta Borókai Gábor kormányszóvivő. Az, hogy fasiszta jelképekkel felszerelkezett elemek nincsenek jelen Budapest utcáin, és a szélsőjobb egyik vezetője, Szabó Albert kiszorult az országból, éppen az Orbán-kormány munkájának eredménye – hangsúlyozta. Borókai szerint furcsa, hogy a Hanti által vezetett szervezet és az előző kormánykoalíció felszólaló politikusai miért nem akkor hallatták a hangjukat, amikor a Várban a szélsőjobb teljes békében rendezhetett megemlékezést.
*
A Budai Önkéntes Ezred megalakulásának 57. évfordulója alkalmából rendezett katonai tiszteletadással egybekötött koszorúzási ünnepséget a Honvédelmi Minisztérium és a Budai Önkéntes Ezred Emlékbizottsága tegnap a fővárosban – közölte az MTI. A 3000 önkéntesből álló ezred volt az egyetlen szervezett magyar katonai egység, amelynek megadatott a lehetőség, hogy részt vegyenek a főváros felszabadításában a szovjet csapatok oldalán.
Vizsgálat indult Franciaországban a X ellen, mert az algoritmusa alkalmas lehet külföldi beavatkozásra
