Még egy második világháborús filmet is forgattak a XIII. kerületi, egykori villamosipari székház és gyár helyén az utóbbi években. Az ipari emléket a kilencvenes évek derekán lebontatta az akkori tulajdonos, mert egy bevásárlóközpontot építtetett volna ide. Ám a beruházók pénze elfogyott, s hosszú ideig hajléktalanok költöztek a volt ipari emlék gödrébe. A bontás ellen a Budapesti Városvédő Egyesület is tiltakozott – hiába.
Aradi Ferenc, a jelenlegi beruházást végző Autóker Holding Rt. értékesítési vezetője elmondta: a munkálatokat 85-90 százalékban befejezték, míg a lakások 90 százaléka már elkelt.
„Szeretné egy luxusszállóban leélni az életét? Szeretné, ha odaadó gondoskodás, figyelmes kiszolgálás, pihentető kényelem és szemet-lelket nyugtató szépség venné körül egy életen át?” – olvasható a Cézár-házat népszerűsítő internetes ismertetőn. Budapest XIII. kerületében, az Újlipótvárosban, a Hegedűs Gyula utca, a Bessenyei, a Visegrádi és a Tutaj utca által határolt, 6552 négyzetméteres telken öt kilencemeletes lakóépület épül, amely húszezer négyzetméteres lakóterületen 316 lakást foglal magába. A beruházó reményei szerint a Cézár-ház új életminőséget képvisel a magyar ingatlanpiacon: nem csupán lakást, hanem otthont kínál, amely nem szorul a négy fal közé, mert a leendő lakók mindennapjait különféle szolgáltatások teszik majd helyben kényelmessé.
Az itt lakó – valószínűleg dúsgazdag – polgárokat éjjel-nappali portaszolgálat várja. Az utcai fronton kapnak helyet az üzletek, amelyeket a beruházó reményei szerint értékesítenek, illetve bérbe adnak. Ezenkívül szauna, jakuzzi, fitnesz-terem, fodrászat, mosoda és egyéb szolgáltatóegységek állnak majd a lakók rendelkezésére.
A telken közös pince és földszint lesz kialakítva. A pincében garázst építenek ki, ahová a kapukon elhelyezett mágneskártyás beléptető, illetve egy sorompó biztosítja a belépést. A leendő lakók autóinak biztonságát zárt láncú videós megfigyelőrendszer fogja biztosítani, de a beruházó megfelelő szellőztetéssel és szén-dioxid-érzékelővel is biztosítja majd a garázsban tartózkodók biztonságát. A parkoló szintjére energiatakarékos felvonóval, illetve a lépcsőházból is le lehet jutni. Szintén a pinceszinten alakítják ki a gépészeti helyiségeket, raktárakat és a szeméttárolót. A lakóépületek által bekerített, zárt területen egy közös díszkertet hoznak létre fákkal, dísznövényekkel és szökőkutakkal, amelyeket automata öntözőberendezéssel fognak locsolni. A közös díszkerten kívül néhány lakáshoz is tartozik majd egy kert.
A lakópark gépészeti felszereltségéről megtudtuk: az épületegyüttes egy központi kazánteleppel lesz ellátva, amely négy környezetkímélő, energiatakarékos gázkazánból áll. Ezek fogják biztosítani a lakások hőszükségletét és melegvíz-ellátását, amit a közös használatú folyosón elhelyezett, egyedi mérőkkel mérnek. A fürdőszobák, az illemhelyek, a konyhák és a kamrák központi elszívást kapnak.
A nagy erkélyes, rendkívül világos lakásokat úgy alakították ki, hogy bizonyos egyéni kívánságokat is figyelembe vettek: a beruházást végző kft. lehetőséget biztosított a leendő tulajdonosok lakásait érintő változtatásokra, abban az esetben, ha az nem érinti az épület külső megjelenését. A lakószobákban meleg padlót, míg a konyhában, a fürdőszobában, a vécében, illetve az erkélyen hideg padlóburkolatot raknak le.
A Cézár-ház építésének tapasztalatai és sikeressége alapján az rt. újabb és nagyobb kiterjedésű beruházásba, a Kleopátra-ház építésébe kezdett a kerületben.
A helyi önkormányzatnál tudják: a luxusingatlan nem az itt élőknek épül, hiszen a korábban kedvező, 245 ezer forint/négyzetméter áron kínált lakások várható közös költsége a hazai átlagjövedelműeknek elérhetetlen. Ugyanakkor a kerületben legalább eggyel kevesebb lesz a hajléktalantanyák száma.

Soros fütyül, Magyar Péter egymilliót lép Ukrajnáért a már ismert koreográfia szerint