MIÉP: fennáll a csalás gyanúja

Ötszázhatvanöt-rendbeli választási bűncselekmény miatt feljelentést tett az Országos Rendőr-főkapitányságon a MIÉP. Csurka István pártelnök kijelentette: az országgyűlési választások eredménye elfogadhatatlan, bejelenthetetlen és törvényesíthetetlen, mert csalások jellemezték. Egyébként az alábbiakban két – egyelőre ki nem derített – gyanús választási esetről is hírt adunk.

2002. 04. 22. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elfogadhatatlan Csurka István szerint az a választás, amelyet ennyi bizonyított csalás és kampánysértés övez, mint a jelenlegit. Ennyi visszásság, erőszak, kampánycsendsértés, gulyáslevessel és pálinkával való befolyásolás még nem történt a rendszerváltás óta – tette hozzá. A politikus úgy vélekedett: ha a MIÉP-et esetleg csalással ütötték ki a parlamentből, és most éppen ez a néhány mandátum hiányzik a nemzeti oldalon, akkor ez az egész választást alapvetően befolyásolta. – Csak csalással fordulhat elő az, hogy az a kopott szocialista párt győzzön, amely mindenütt veszít – tette hozzá. Csurka István rámutatott arra is, hogy a Fidesz vezetőinek most kell cselekedniük, mert néhány hónap múlva már késő lesz.
A MIÉP elnöke tegnap levélben üdvözölte Jean-Marie Le Pent, aki bejutott a francia elnökválasztás második fordulójába. – Ez az eredmény az európai jobboldali átrendeződés legjelentősebb állomása – mondta Csurka István.
*
Háromszázhetven darab olyan – egyébként az OVB által már hitelesített – jegyzőkönyv van a MIÉP birtokában, amely azt mutatja: ezekben a szavazókörben az urnákba több szavazólap került, mint ahányan aláírták a választói névjegyzéket. Magyarán, kevesebben mentek szavazni, mint amennyi szavazólap került az urnákba. A MIÉP ezekről az esetekről beszerezte a jegyzőkönyveket is. Minden esetben néhány vokssal találtak többet a szavazóládákban; ez is azt jelenti: több száz szavazólap, illetve voksoló kiléte ismeretlen.
A szavazóköri jegyzőkönyv szerint egy másik csalás gyanújának ügyében az történt, hogy G. Károly XV. kerületi lakos szavazni indult április 7-én a 31-es számú szavazókörbe, ahol meglepetéssel tapasztalta, már aláírták helyette a választói névjegyzéket, s leszavaztak. Információnk szerint az érintett panaszt nyújtott be, amelyet máig nem vizsgáltak ki. A szavazókörben jegyzőkönyv is készült az esetről. Lapunknak egyébként többen is jelezték: némely szavazókörben személyazonossági nélkül lehetett voksolni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.