Változatos árfolyamok, vegyes ármozgások jellemezték a hét utolsó előtti napján a tengerentúli tőzsdei kereskedéseket. A befektetők egy-egy pillanatra félrerakták a könyvelések valóságát megkérdőjelező félelmüket s az olcsó és negatív hírekkel nem rendelkező cégek részvényeit elkezdték vásárolni. „Fordult a kocka” – mondta New Yorkban egy optimista befektető, de a váltás nem volt igazán egyértelmű. A nyitáskor rohamléptekkel vásárlók abban a pillanatban, mihelyst felröppent az a hír, hogy a Bristol-Myers Squibb gyógyszergyártó könyvelésében hibát találtak, gyorsan elkezdték eldobálni a megvásárolt részvényeket. A korrekciót korrekció követte, mégpedig igen erős negatív hatásokkal teli változás következett be, a Nasdaq 1,6 százalékot vesztett értékéből. Kétórás mélyrepülés után a technológiai mutató újból szárnyalni kezdett, és végül 2,11 százalékkal előző szintje fölött akadt meg.
Optimistán indult és zárult a nap Délkelet-Ázsiában is, a tokiói és a hongkongi árak megugrását az amerikai technológiai piac emelkedése indukálta. A japán piacon megjelent befektetők nemigen foglalkoznak azokkal a csődbe ment cégekkel, melyek lassan „ellepik” az országot, ezt igazolja a Teikoku Databank japán hitelvizsgáló publikációja is. A befektetésekre specializálódott hitelminősítő cég szerint az év első hat hónapjában Japánban újabb 10 ezer cég ment csődbe.
Amerika, majd Japán után Európa is a növekedési pályát választotta. Az öreg kontinens tőzsdéi még nem igazán nyugodtak meg a távközlési cégekkel kapcsolatos baljós események miatt. A problémák meg nem oldottságát jól jelezte, hogy a France Telecom távközlési céget a Standard&Poor’s hitelminősítő a „bóvli” szint közelébe sorolta. Az S&P szerint megkérdőjelezhetők a francia vállalat jövő évi adósságtörlesztési esélyei. A frankfurti piacon némi megkönnyebbülést okozott a Deutsche Telekom felügyelőbizottsági elnökének kijelentése, mely szerint továbbra is támogatásukat élvezi Ron Sommer elnök-vezérigazgató.
Tegnap – az előző napihoz hasonlóan – változatosan indult az amerikai kereskedés, a Dow fölfelé, míg a Nasdaq görbéje lefelé indult el, de később már a technológiai mutató is követte ipari társát. Szakértők nyitás előtt a Dell Computer és a General Electric (GE), valamint a kiskereskedelmi és a fogyasztói bizalmi mutatótól várták az emelkedés megindulását. A világ legnagyobb és legdrágább cége, a General Electric az év második negyedében a várakozásoknak megfelelően teljesített, hasonlóan a befektetőket kielégítő tevékenységről adott tanúbizonyságot a Dell Computer is, mely megemelte második negyedévre vonatkozó eredményprognózisát. A jóslatokat felülmúlta az USA júniusi kiskereskedelmi forgalmáról készült átfogó tanulmány is, mely 1,1 százalékos növekedést jelzett. A kedvező hangulatú kereskedésbe viszont negatívan szólt bele a Michigani Egyetem által készített fogyasztói bizalmat jelző mutató csökkenése.
A magyar parkettet sokáig a drágulás eseményei vezérelték, de zárásra a BUX a napközben megtermelt 140 pontos pluszt visszaadta a piacnak. A kereskedés végére az indexben már csak 14 pontos többletet lehetett felfedezni. A forgalom 2,6 milliárd forintra csökkent, a részvények többsége drágult, ez alól csupán a Richter, a Mol és a Rába volt kivétel. A nap nyertese a Nabi lett 2,4 százalékos drágulásával. A Milford újabb részvénycsomaggal bővítette tulajdoni hányadát a BorsodChemben. Az ír cég 3,17 százaléknyi részt vásárolt a már meglévő 24,8 százaléknyi BC-ben birtokolt részéhez.
Baleset történt az M3-as autópályán