Napi sajtószemle

2002. 08. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

The Guardian
Gázszivárgás fenyegeti Közép-Európát – a vegyi üzem vezetőit azzal vádolják, hogy egy „mini-Csernobil” nyomait takargatják, olvasható a baloldali brit lapban, amely arról számol be, hogy a hatalmas áradás következtében a német határ mellett, a Cseh Köztársaságban jelentős mennyiségű klórgáz szökött el. Az Elba partján lévő, Prágától 15 km távolságban északra fekvő Spolana vegyiművekből az áradás miatt a halálos gáz a levegőbe szivárgott. A klórgázt vegyi fegyverekhez használták. A gyár vezetőségét azonnali hatállyal menesztették.

Independent
Kiderült, nagyok a különbségek Amerika és az EU között azt illetően, hogy miként kezeljék a szegényeket, akik sorsát a johannesburgi Föld-csúcsértekezlet hivatott enyhíteni. Az amerikaiak, az ausztrálok és a japánok nem hajlandók ütemtervet elfogadni pontos célkitűzésekkel, míg az európaiak ehhez ragaszkodnának, olvasható a független brit lapban, amelynek németországi tudósítója Schröder kancellárt találta vesztesnek a kancellári székért folytatott televíziós vitában.

Die Welt
A német konzervatív lapból viszont ennek ellenkezőjét tudhatjuk meg: szerinte Stoiber bajor miniszterelnök, Schröder kihívója volt kevésbé meggyőző a nézők szemében.

Radio Netherlands
A holland parlament hozzájárulását adta ahhoz, hogy a Pim Fortuyn jobboldali politikus meggyilkolásával vádolt személyt mesterségesen táplálják, hogy megakadályozzák éhhalálát tárgyalása előtt. A vádlott hetedik hete nem eszik. A döntés rendkívüli, ugyanis a holland törvények szerint minden rabnak joga van az evést megtagadni. A törvény alóli kivételezést ellenző egyik orvosi szakértő a holland rádiónak úgy nyilatkozott, hogy noha valóban megvan a veszélye annak, hogy a vádlott sírba viszi a titkát, de ez érdektelen a törvény betartása szempontjából.

Prospect
Az európai elit értelmiség egyik vezető havilapja Józan ésszel az antiszemitizmusról címmel arról ír, hogy azok túlozzák el az európai antiszemitizmust, illetőleg annak állítólagos növekedését, akik paranoiásak és el akarják terelni a figyelmet Izrael bírálatáról. Az európai zsidók sohasem élveztek olyan mértékű szabadságot és sikert, mint ma, állítja a szerző, Antony Lerman, a Zsidópolitika Kutatóintézet 1991 és 1999 közötti ügyvezető igazgatója. Az antiszemitizmus eltúlzása igen veszélyes, ugyanis „devalváljuk a valutát”. Ha „náciknak” állítják be azokat, akik Izraelt és a zsidó magatartást bírálják, több millió zsidó emlékét szennyezik be, akiket valódi nácik öltek meg, olvasható a tanulmány hosszúságú írásban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.