Még veszteséges lesz az eladó Postabank

A Postabank új menedzsmentje a privatizációra felkészítés mellett a pénzintézetben rejlő lehetőségek minél jobb kihasználására törekszik, leginkább a potenciális befektetők számára fontos területeken. A bank ebben az évben még veszteséges lesz.

Barát Mihály
2002. 09. 18. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Két fő feladat áll a Postabank menedzsmentje előtt: egyrészt hozzá kell járulni a privatizáció előkészítéséhez, másrészt biztosítani kell a folyamatos működést, növelve a bank értékét is – közölte Singlovics Béla vezérigazgató egy tegnapi sajtóbeszélgetésen. Singlovics hangsúlyozta: nem készülnek struktúraváltásra, ám a lehetséges befektetők számára vélhetően fontos területeket fejleszteni kell. A vezérigazgató rámutatott: a pénzintézet megkerülhetetlen szereplője a lakossági szegmensnek, amit alátámaszt a félmillió körüli lakossági folyószámla is. Ezzel együtt Singlovics szerint a bank a lakáshitelek piacán nem használta ki az abban rejlő lehetőségeket, amin a jövőben feltétlenül változtatni kell. A vállalati hitelállomány minősége jó, a terjeszkedés iránya a kis- és középvállalkozói szektor lehet. A vezérigazgató tájékoztatása szerint a a Postabank eladja a Diákhitel Központban lévő tulajdonrészét, ám csak elfogadható áron, ami azt jelenti, hogy legalább nullszaldót kell produkálni.
A mérlegfőösszege alapján tavaly nyolcadik legnagyobb pénzintézet idén veszteséges lesz, ám a tervezett 1,4 milliárdos mínusznál valószínűleg valamivel jobb eredményt produkál. A lakossági betétállomány augusztus végén 216,2 milliárd forintot ért el, a hitelállomány pedig 37,2 milliárdot tett ki. A vállalati betétállomány 72,3 milliárd forint volt, a hitelállomány pedig megközelítette a 150 milliárdot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.