Másfél éves agónia után lassan rendeződik az Egyesült Államok gazdaságának állapota, a növekedés ugyan nem túlzottan magas, de elegendő ahhoz, hogy a tőzsdei befektetők és a vállalatok megnyugodhassanak. Mint ahogyan az a gazdasági életben megszokott, minden világméretű esemény az Egyesült Államokból indul ki, így a technológiai robbanás, majd a tech-lufi kidurranása, a recesszió és a vállalati botrányok is a tengerentúlról indultak ki. Az elmúlt hónapokban lecsökkentek azok a negaítv események, melyek eddig megrengették az amerikai gazdasági életet, mára már csupán a tőzsdei események és a Fed döntései iránt érdeklődnek.
Elemzők szerint míg az európai gazdaságok állapota egyre rosszabbá válik, addig az Egyesült Államok lassan kilábal a recesszió okozta problémákból. Alan Greenspan, a Federal Reserve elnöke a szokásos módon pszichológiai eszközökkel próbál egyensúlyt teremteni a gazdaság és a tőkepiac között. A Fed vezetője a napokban azt mondta, hogy vékony jégen táncol a gazdaság, ezt szakértők úgy magyarázzák, hogy az USA gazdasága javul, de nem olyan mértékben, ahogyan kellene, így a visszaesés, a double deep veszélye nem múlt el. A Fed utoljára két hete mérsékelte az irányadó kamatlábakat, ezt vélhetően azért tette, hogy megerősítse a gazdasági növekedés ütemét.
Amíg az Egyesült Államok gazdasága felfelé ível, addig egyre nagyobb a probléma az európai partok közelében. Előbb a technológiai lufi kidurranása okozott gondot, majd a a recesszió is egyre nagyobb nyomást gyakorolt az EU gazdaságaira. A legerősebb, de a napokban legnagyobb gyengülést megélő európai országban, Németországban lassan válságos állapotok alakulnak ki. Az államháztartás hiánya következtében az EU ferde szemmel néz Berlinre, Hans Eichel pótköltségvetés beterjesztését javasolja, de a Bundestag csak akkor fogadhatja el azt, ha a kormány a gazdasági egyensúly megbomlására hivatkozik.
Fóti feleséggyilkosság: itt vannak a brutális részletek - videó