Holnap szavaz a parlament a jövő évi adókról és járulékokról, valamint ezen a héten kezdi meg az Országgyűlés az európai uniós alkotmánymódosítás vitáját. Szerdán az ellenzék kezdeményezésére politikai vitanapot tartanak az EU-csatlakozásról.
A jövő évi adók és járulékok mellett szavaznak a képviselők az egyszerűsített vállalkozói adóról is. Ugyancsak holnap lesz a zárószavazása a Magyar Televízió Közalapítvány és a Hungária Televízió (Duna TV) Közalapítvány kuratóriumainak 1997–2001. évi beszámolóinak is. A vitában kiderült: a kormánypártok a csonka kuratóriumi elnökségek miatt csak részben támogatják a beszámolók elfogadását. Képviselőik folyamatosan törvénytelenséget és alkotmánysértést emlegettek, annak ellenére, hogy sem a bíróság, sem az Alkotmánybíróság nem vonta kétségbe az elnökségek legitimitását. Az ellenzék arra hívta fel a figyelmet: a testületek az ellenzéki pártok megegyezésének hiányában nem jöhettek létre teljes létszámmal.
A szerdai, négyórásra tervezett EU-politikai vitanap után tér rá a parlament az uniós alkotmánymódosítás általános vitájára. Az alaptörvény megváltoztatásáról a vita elkezdése ellenére nem alakult ki politikai konszenzus. A népszavazás konkrét időpontja kikerült a tervezetből, azt az Országgyűlés döntésére bíznák. Ám a kormánypártok továbbra is ragaszkodnak ahhoz, hogy a referendumot a csatlakozási szerződés 2003. április 16-ra tervezett aláírása előtt tartsák meg. Az ellenzék viszont azt szeretné, hogy a szerződés aláírása után, annak parlamenti elfogadása előtt legyen a népszavazás. Szerintük ugyanis csak a szerződés elfogadása után derülnek ki, melyek azok a konkrét feltételek, amelyek alapján Magyország csatlakozhat az unióhoz. A döntéshez pedig ezekre szükség van – érvelnek.
Előkerült Nagy Ervin, ez fájni fog Magyar Péternek
