Még nem dőlt el, hogy Szolnoki Andrea (SZDSZ), vagy Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ), Szolnoki eddigi kabinetfőnöke lesz-e Demszky Gábor egészségügyi és szociálpolitikai helyettese. Információink szerint a szabad demokraták is megosztottak a kérdésben. Úgy tudjuk, Demszky Gábor szívesebben látná Ikvait ezen a poszton. Atkári János pénzügyi főpolgármester-helyettes marad, ám – mint ahogyan azt megírtuk – hatásköre csorbul; a közlekedési beruházások Vajda Pálhoz (MSZP) tartoznak majd. Várhatóan posztján marad Schiffer János (MSZP) oktatásért és kultúráért felelős helyettes, s a szocialisták adják az európai integrációért, valamint a regionális politikáért felelős városvezetőt is. Ez utóbbi posztra Bakonyi Tibor a legesélyesebb. A politikus lapunkkal azt közölte: csak akkor vállalja, ha konkrét feladatokat és hatáskört kap.
Megállapodtak a fővárosi frakciók a bizottsági struktúráról tegnap. Ennek értelmében nyolc bizottsági elnököt ad az MSZP, öt-öt vezetőt a Fidesz–MKDSZ, illetve az SZDSZ, kettőt az MDF és egyet a MIÉP. A koalíciós pártok egyetlen olyan bizottság vezetéséről sem mondtak le, amelyet az ellenzék kért.
Az MSZP-é lett például a tulajdonosi és a pénzügyi bizottság, az SZDSZ-é a városüzemeltetési, az egészségügyi, illetve a szociálpolitikai. A pénzügyi ellenőrző bizottság elnöki tisztét az MDF töltheti be, a Fidesz–MKDSZ adja a közbeszerzési, a várostervezési, az összeférhetetlenségi, illetve a jogi bizottság vezetőjét. A MIÉP a foglalkoztatáspolitikai grémiumot vezetheti. A bizottsági alelnökök közül közül 26-ot az MSZP–SZDSZ, 16-ot pedig az ellenzék jelöl.
Az egyaránt 5-5 fős MDF- és MIÉP-frakció összesen 42 képviselői helyet kap az összesen 235 bizottsági helyből. A közgyűlésben először fordul elő, hogy minden pártnak legalább egy képviselője lesz az összes grémiumban.
Vogel Evelin elismerte, ő készítette a hangfelvételeket