Hálaadás miatt ugyan az amerikai piacokon tegnap szünetelt a kereskedés, ennek ellenére az ázsiai és európai tőzsdéken igen élénk üzletmenet folyt. Tokióban 3,39 százalékkal nőtt a Nikkei kurzusa, annak hatására, hogy a befektetők a csütörtökön publikált amerikai makrogazdasági adatok jövőbeni húzóerejére spekuláltak. A Federal Reserve kiadta a Beige Bookot (bézs könyvet), tizenhárom banki körzet átfogó hangulatjelentését, mely egyben az USA gazdaságát elemzi. A bézs könyv hangneme pesszimista, bár némely esetekben érződik a szokásos Greenspan-vélemény is benne.
Az ázsiai hajrát követve az európai tőzsdéken is megindult a vételi hullám. Bár csupán mérsékelt volt a növekedés, de néhány részvény árfolyama igen látványos kűrt írt le. A brit piacon a Vodafone, míg a német tőzsdén a Deutsche Telekom és az Infineon papírjai drágultak a legjobban. A párizsi CAC 40-részvények közül a 45 ezer főt elbocsátó France Telecom, az Alcatel és a Vivendi Universal részvényeinek árai emelkedtek a legjobban. A France Telecom bejelentette, hogy hosszú távon 45 ezer fővel csökkenti dolgozóinak létszámát.
A magyar parketten a BUX értéke a nyitáskori emelkedés után lassan visszacsúszott a 8000 pontos szint alá, amiről elemzők megjegyezték, hogy nincs elég erő az indexben ahhoz, hogy tartósan a közel álló küszöb fölött tudjon maradni. A gyengülés előbb 7973 pontig tolta le a tőzsdemutatót, majd egy kisebb korrekció zárásra 7991 pontra repítette. A 31,53 pontos gyengülést csupán néhány részvény árában lehetett észrevenni, a Matáv 7, az OTP 30, a Richter 100 forinttal lett olcsóbb. A nap sztárjai a Mol (+75 forint), az Antenna Hungária (+95 Ft) és a Zalakerámia (+40 forint) papírjai voltak. A magyar olajipari cég részvényeit főként azok a spekulánsok drágították, amelyek részben a Mol további részvényvásárlásait, részben a hazai piaci hossz folytatását várták. A Mol árának kedvez az a bejelentés is, hogy a Beopetrol privatizációja várhatóan decemberre csúszik. Az OTP körüli hírek közül érdemes megjegyezni, hogy a hét végén lejár a legújabb határidő a legnagyobb román kereskedelmi bank, a BCR magánosításában a szándéklevelek beadására, de állítólag eddig jelentkező nem volt a bankra.
Kiderült, eddig a napig illik boldog újévet kívánni