Tajvanon folytatódott a földrengéssorozat

Hírösszefoglaló
2002. 11. 11. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tajvant a Richter-skála szerinti 5,7-es magnitúdójú földrengés rázta meg tegnap reggel. Személyi sérülésről és a pontos anyagi károkról lapzártáig nem érkezett jelentés, csak annyit tudni, hogy a rengések ablakokat törtek be, házakat rongáltak meg.
A lökések epicentruma a Tajvan északkeleti partvidékén lévő Ilan városától kilenc kilométerre volt – jelentette a helyi meteorológiai szolgálatra hivatkozva az AP hírügynökség. A rengéseket a fővárosban, Tajpejben is érezni lehetett.
A földmozgások több mint száz kilométerre a tengerszint alatt keletkeztek, a szeizmológusok ezzel magyarázzák, hogy a felszínen már csak jelentősen csökkent hatást tudtak kifejteni.
A Tajvanon gyakori jelenségnek számító földrengések az esetek többségében nem vagy csak alig okoznak károkat. A kelet-ázsiai országban utoljára szeptember 16-án rezgett a föld a Richter-skála szerinti 6,8-es erővel. A kifejezetten erősnek számító földrengés akkor sem okozott károkat, mert központja 174 kilométeres mélységben volt. Tajvan szigetén utoljára 1999 szeptemberében követelt halálos áldozatokat a mozgó föld: a Richter-skála szerinti 7,6-es magnitúdójú lökések több mint 2300 ember életét követelték.
Alig egy héttel ezelőtt világszerte több földrengésről érkezett hír. Múlt vasárnap kifejezetten erős, a Richter-skála szerinti 7,9-es fokozatú földrengés rázta meg Alaszkát. A hét elején Olaszországban az előző napok rengései miatt több ezer embert kellett kitelepíteni otthonából. Mozgott a föld Japánban és Indonéziában is.
*
Az utóbbi hetek katasztrófasorozata után szombaton lezuhant egy orosz kisgép a törökországi Antalya üdülőhely közelében, azonban mind az utasok, mind a személyzet tagjai túlélték a szerencsétlenséget.
A gépen tizenkilenc utas és kilencfős személyzet tartózkodott – jelentette a CNN-Turk magántelevíziós csatorna, hozzátéve, hogy a szerencsétlenség a rossz időjárási viszonyokkal magyarázható. A gépen lévők valamennyien életben maradtak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.