Nem érdekelte a befektetőket tegnap még az sem, hogy a Euromoney szinte kockázatmentesnek ítélte gazdaságpolitikai szempontból Magyarországot, a BÉT-en komoly áreséssel indult a kereskedés, és a trend nem változott egész nap. Elemzők szerint a nemzetközi események hatással voltak a magyar tőzsdére, a BUX 80,39 pontos csökkenéssel zárt. Magyarország és Csehország a jelenlegi EU-tagokéval azonos kockázati csoportban van a Euromoney térképe szerint.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) újból meghirdette immáron szokásosnak mondható euróértékesítési aukcióját. A bankközi devizapiacon tegnap reggel 11,95 százalékon nyitott a forint a sáv erős oldalán, szemben a kedd délutáni 11,81 százalékos záró szintjével. A nyitást követően közzétett harmadik MNB-devizaaukciós felhívás után 12,21 százalékig erősödött a forint.
Tegnap délután 11,87 százalékon állt a forint a sáv erős oldalán, szemben a kedd délutáni 11,81 százalékkal. Az euróval 242,25-243,50 forint közötti széles sávban kereskedtek, a késő délutáni 243,30/50 forintos euróár csaknem azonos a keddi zárással. A piacon konszenzus látszik kialakulni, hogy az MNB reggel meghirdetett harmadik devizaaukciója sikertelen volt, a jegybank vagy egyáltalán nem adott el eurót, vagy csak minimális mennyiséget.
A Dresdner Kleinwort szerint az MNB már az intervenciók idején gyakorlatilag a forint árfolyamsávjának védelmét helyezte az inflációs cél elé, és ennek ismeretében csak idő kérdése volt ez utóbbi felvizezésének bejelentése.
A Magyar Nemzeti Bank február 18-i hatállyal megváltoztatja a forint- és devizapiaci műveleteinek üzleti feltételeit. Az egynapos devizabetétek befogadási ideje két órával hosszabbodik meg, 8 órától 12 óráig tart – írta az MTI–ECO.
Lendvai Ildikó leleplezte Magyar Pétert, kiderült a titok