Szignálta az első versenypiaci áramszerződést a BorsodChem Rt. és a svájci tulajdonú Entrade Hungary Kereskedelmi Kft. A február elsejétől érvényes megállapodás több mint 14 százalékos kedvezményt biztosít az érvényes közüzemi árakhoz képest. A cég ma újabb szerződést köt az AES Borsodi Erőművel. Magyarország legnagyobb villamosenergia-fogyasztója, a BorsodChem február 1-jétől – élve a liberalizált villamosenergia-piac lehetőségével – energiaigényének 50 százalékát importból szerzi be.
Az erre vonatkozó keretszerződést tegnap írták alá az Entrade Hungary Kft.-vel. Mint Kovács F. László, a BorsodChem vezérigazgatója elmondta: a kazincbarcikai cég éves áramfogyasztása 820 gigawattóra, melynek értéke több mint nyolcmilliárd forint, ez a költségeik nyolc százaléka.
Februártól 400 gigawattóra energiát importból fognak beszerezni, 300 gigawattórát az Émászszal közös saját erőművükben állítanak elő, valamint ma írják alá a fennmaradó mennyiségre a szerződést egy meg nem nevezett hazai (információnk szerint az AES Borsodi) erőművel. A vezérigazgató a konkrét árat nem árulta el, de jelezte: februártól 14 százalékkal drágul az ipari fogyasztók részére az energia, így már 10,90 forint/kilowattóra áron kapnák az áramot. A szerződés ennél kedvezőbb, amelyhez az is hozzájárul, hogy nem forintban, hanem euróban fizetik a számlát. Terveik szerint 3-4 éven belül 45-50 százalékkal fog növekedni energiafelhasználásuk.
Nehezíti a helyzetüket, hogy felhasználásuknak csak a felét importálhatják, mert Magyarországon nincs elegendő olcsó kapacitás, valamint túl magas a szabadpiaci energia szállítási és irányítási díja.
Pécsi bemutatkozott a Liverpoolban, közben Szoboszlai meglepő helyen tűnt fel
