Stagnáló index
A legnagyobb magyarországi vállalatok üzleti várakozásai az idén januárban gyakorlatilag nem változtak az előző havihoz képest, míg a kis- és középvállalkozói (kkv) kör véleménye kissé javult – derül ki az Ecostat legfrissebb felméréséből. A 100 legnagyobb cég véleményét mutató Top-100 index 50 százalék lett, tavaly ez a mutató 51 volt. A nagyvállalati kör ez évre átlagosan 5,9 százalékos inflációt vár, míg a kkv-k 6,6 százalékot. Saját helyzetük javulásával a nagyok csupán egyharmada, a kkv-k egynegyede számol. (MTI)
Vita az áfáról
A Lakásszövetkezetek és Társasházak Országos Szövetsége felszólította a pénzügyminisztert, hogy a január óta hatályos áfatörvény lakóingatlan-kezelési tevékenységi besorolásának 25 százalékos áfakulcsa a korábbi tárgyi adómentes körbe kerüljön vissza. A pénzügyi tárca közleménye szerint a lakásszövetkezetek által beszedett pénznek az a része, amely közműdíjakat takar, eddig is tartalmazott 12 százalék áfát, és ezután is csak ennyit fog. A felújítási alapba jutó részt eddig sem és ezután sem terheli áfa. (Cs. A.)
Csökken az ÁPV Rt. Mol-befolyása
Az ÁPV Rt. befolyása a Mol Rt.-ben 25,04 százalékról 22,76 százalékra csökken várhatóan az idei év második negyedében – közölte az ÁPV Rt. a Magyar Tőkepiacban. Azért fogalmaznak feltételes módban, mert a Mol megállapodása a Slovnaft többségi tulajdonának megszerzéséről és az ezzel egyidejű zártkörű alaptőke-emeléséről a magyar és a szlovák gazdasági versenyhivatal jóváhagyására vár. (MTI)
Fekete István az év menedzsere
Fekete Istvánt, a Henkel Magyarország felügyelőbizottságának tagját, a cég korábbi elnök-igazgatóját választotta a 2002. év menedzserének a Menedzserek Országos Szövetsége. A zsűri hangsúlyozta: a győztes vezetői képességeit nemcsak saját cégénél kamatoztatta, hanem más vállalkozásoknak is igyekezett átadni tudását. Azon fáradozott, hogy a kis- és középvállalkozói réteg mielőbb megerősödjön, és a nagyvállalatok háttériparaként működve profitáljon a lehetőségből. (Cs. A.)
EU-felkészítés
A kistérségek kis- és középvállalkozóinak az EU-s csatlakozással kapcsolatos felkészítését segítő programsorozat indul, melynek során az év végéig 150 kistérségi központban 20-22 ezer vállalkozó ismerheti meg a követelményeket – jelentette be tegnap Csillag István, a gazdasági tárca vezetője. (MTI)
A Campus Fesztivál szervezői elhatárolódnak az erőszaktól
