Átadták a fejlesztési tervet

A munka világáról szóló törvényjavaslatokat fogadott el tegnap a parlament, s döntött arról is, hogy bizottság vizsgálja az elhíresült adatmentési ügyet és a Postabankkal kapcsolatos fejleményeket.

Czirják Imre
2003. 03. 31. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormány tegnap hivatalosan is átadta a Nemzeti fejlesztési tervet az Európai Uniónak – jelentette be Medgyessy Péter miniszterelnök napirend előtt a parlamentben. Tudatta: az anyag azt tartalmazza, mit akarunk az Európai Uniótól, és magunk mit teszünk annak érdekében, hogy sikeresek legyünk. Szabó György (MSZP) elmondta: a szocialista frakció az elképzeléssel egyetért, és annak megvalósítását támogatja. Kuncze Gábor (SZDSZ) fontosnak nevezte, hogy az országban kiegyenlítő területi fejlődés induljon. Herényi Károly (MDF) szerint a terv csak viszonylag szűk rétegnek kedvez. Bóka István (Fidesz) a Nemzeti fejlesztési tervet az uniós csatlakozás fontos dokumentumának nevezte, de hiányolta, hogy a terv nem kerül a parlament elé, s hogy a kabinet leállította a Széchenyi-terv megvalósítását. Válaszában Medgyessy elmondta, a program egy részét beépítették a Nemzeti fejlesztési tervbe.
Két vizsgálóbizottság létrehozásáról döntött tegnap az Országgyűlés. Az MDF kezdeményezésére létrejött APEH-vizsgálóbizottság felállítását 352-en támogatták, mindössze egy tartózkodás volt. A testület a pénzügyminiszter utasítására egyes államigazgatási szerveknél, különös tekintettel az APEH-nél tavaly nyáron történt adatmentéssel foglalkozik majd. A Herényi Károly és Font Sándor által jegyzett indítvány szerint a grémium vizsgálata kitér majd arra is, hogy az APEH korábban információkat kért be bizonyos utazási irodáktól.
A SZDSZ-es Kuncze Gábor és Fodor Gábor által kezdeményezett, a Postabank konszolidációját vizsgáló bizottság létrehozását 346 képviselő támogatta, ketten szavaztak ellene.
Az Országgyűlés túlnyomó többséggel elfogadta a Munka Törvénykönyve jogharmonizációs módosítását célzó törvényjavaslatot és az európai üzemi tanácsról szóló törvényt. Az európai szintű üzemi tanácsok létrehozásáról szóló törvényt az európai uniós tagságot követően kell majd alkalmazni. A törvény célja, hogy a közösségi szintű vállalkozások, vállalkozáscsoportok valamennyi dolgozója a más államokban hozott döntésekről is megfelelő tájékoztatást kapjon. Erre az európai üzemi tanácsba küldött képviselőik útján adódik lehetőség. E képviselők segítségével a konzultációs jogok is érvényesíthetők. A Ház elfogadta a gyermekek és az ifjúság helyzetéről szóló, 2001. évre vonatkozó jelentést, és sürgős tárgyalásba vette az európai uniós közvetlen mezőgazdasági támogatások nemzeti kiegészítéséről szóló határozatot. A parlament határozott a közpénzek felhasználásáról szóló törvényjavaslathoz érkezett módosító indítványokról, amelyek közül kizárólag a kormány által támogatottakat fogadták el, azokat azonban ellenszavazat és tartózkodás nélkül. Majd a Ház folytatta a földgázellátásról szóló törvényjavaslat általános vitáját.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.