Némi szűk sávban való ingadozás után mérséklődtek a búza- és a kukoricajegyzések a 11. héten a chicagói tőzsdén, ahol ekkor a kukoricapiac csöndes volt. Még az USDA (az USA Mezőgazdasági Minisztériuma) előrejelzése sem rukkolt ki rendkívüli számokkal, így folytatódott a hetek óta tartó gyengélkedés. Segítette ezt a tendenciát, hogy Argentínában a betakarítás jó körülmények között, megfelelő ütemben halad, és elérte a 23 százalékos szintet. Emellett az észak-amerikai termőövezetre gyenge csapadék hullott, ami megnyugtatta a termelőket.
A búzapiacon az USDA-jelentés megerősítette, hogy az Egyesült Államok búzakészlete nem csökkent a lassú export miatt, ennek hatására azonban három dollárral mérséklődtek az árak Chicagóban, és egész héten 108 dollár körül mozogtak. Érdekesebb hírt jelentett a török étkezési búza tendere, amelyen végül 100 ezer tonnányi német és 150 ezer tonnányi kazah áru kelt el 134–137, illetve 130,7–133,7 dolláros áron.
A szójadarapiacon – bár továbbra is az árcsökkenést kiváltó elemek voltak túlsúlyban – a viszszahúzódó kereslet meggátolta azok térnyerését. A rekordszintű dél-amerikai termésről szóló hírek tartják magukat, mivel az időjárás a betakarítás előtt álló növényzet fejlődését kedvezően segíti. Ugyanakkor a felhasználás az EU-ban egyelőre nagyon gyenge, és a fizikai piac csendes. A halliszt piacán – a március végére várható tilalom feloldásának közeledtére – volt néhány üzletkötés. Elsősorban Kína vételei voltak jelentősek, ami azt eredményezheti, hogy a tilalom feloldása után sem várható jelentős áresés a piacon, mert a megjelenő fogás már nagyrészt gazdára talált.
A Budapesti Árutőzsde (BÁT) piacain a 11. hét is csöndesen telt, összesen 126 kontraktus született 299 millió forint értékben. A takarmánykukorica kereskedése minimálisan megélénkült, elsősorban az ótermésű árura és a közeli határidőre. A későbbi hónapok forgalma alig változott, s a jegyzések is tartottak maradtak. A búza piacán folytatódott az érdektelenség, csupán 27 kontraktus jött létre, és a jegyzések gyengén tovább csökkentek. Az egyéb cikkek közül a napraforgómag ára májusra visszaesett, de üzlet nem jött létre. A többi cikk ára nem változott, és üzlet sem született.
Az Agrograin Rt. elemzése szerint a gabonapiacokon továbbra is bizonytalanságot okoz az iraki háború, annak várható időtartama és következményei, ezért továbbra is ingadozó gabonaárakkal kell számolni a világkereskedelemben.
Az előző (12.) héten az első kereskedési napon nagyon alacsony forgalom mellett szinte változatlanok maradtak az árak. Csak a takarmánykukoricáé módosult. Kedden és szerdán a tengeri májusi és júliusi lejárata esett. A csütörtök csak annyi változást hozott, hogy szerényebb mértékű csökkenést szenvedett el a kukorica, amelynek májusi jegyzése pénteken 230 forinttal süllyedt, így 22 100 forinton fejezte be a kereskedést.
A tizenkettedik hetet hétfőn stagnáló árral nyitotta a búza, kedden pedig 480 forinttal esett az ára májusi jegyzésre. Szerdán szintúgy 480 forinttal esett a búza ára, csütörtökön és pénteken pedig további húsz, illetve száz forinttal vált olcsóbbá a kenyérgabona jegyzése, amely így 22 900 forinton vág neki az e heti kereskedésnek. Az extra búza májusi ára pénteken 23 750, a takarmánybúzáé 22 700, a takarmányárpáé 19 700, az olajnapraforgóé 55 400 forint volt.

Ukrán lejárató akció célpontja lett Magyarország – a Tisza Párt is benne van