Gomba alakú füstfelhők terjengenek a libanoni as-Safir helyszíni tudósítása szerint Bagdad felett a szombat éjszakai bombázások után, s ez olyan képzetet kelt, mintha atomtámadás érte volna a várost. A levegőben égett szag terjeng, és a nap is csak homályosan látszik attól a füsttől, amit a szombaton délután Bagdad körül felgyújtott olajkutak ontanak az ég felé. A városban az áramszolgáltatás rövid ideig megszakadt, de ez nem okozott különösebb zavart. Reggel hét órakor a mecsetekből ismét felhangzottak a müezzinek igazhitűeket imára szólító hívásai. Az üzletek egy része, a pékségek, a gyógyszertárak, a fűszeresek ismét kinyitottak. Az AFP jelentése szerint a város körüli árkokban égő tüzek egész éjjel világítottak.
Az amerikai erők Bagdad bombázásával párhuzamosan a velük szemben ellenséges kurd erőkre is csapást mértek. Az al-Dzsazíra katari hírtelevízió az Irán-barát, sokak szerint az al-Kaidához is közel álló Anszar al-Iszlám, illetve Dzsemáa Iszlámija kurd militáns szervezetek iráni határhoz közeli, úgynevezett khormáli területen elhelyezkedő bázisainak bombázásáról, 57 halálos áldozatról számolt be.
Az as-Safir beszámolója szerint a dél-iraki síita ellenzéki csoportok nem kívánnak az amerikaiak oldalán bekapcsolódni a harcokba. Az Iránhoz közel álló síiták egyes csoportjai az amerikai támadást agressziónak tekintik, így nem érdekeltek az inváziós erők segítésében.
Teherán a Huszein által támogatott, iraki területen menedéket nyert iráni ellenzéki csoport, a Modzsaheddin Khalk közeli aktivizálódásától tart, s szakértők szerint ezért is ösztönzi a síita fegyvereseket a benyomuló amerikai erőkkel szembeni távolságtartásra.

Hamarosan találkozhat Donald Trump és Orbán Viktor