Tőzsdei elemzők szerint az iraki háború és az azt már hónapokkal megelőző háborús várakozások eddig 1,1 milliárd dolláros kárt okoztak az amerikai tőzsdepiacoknak. A háború minden bizonnyal a jövő héten is főszereplő lesz a tőzsdei mozgásokban, és háttérbe szorítja a jövő héten esedékes makrogazdasági mutatók hatását – jelentette az MTI.
A Stanford és Harvard egyetemek közös, ez irányú vizsgálódása azt mutatja, hogy a múlt héten a háború kitörése és a gyors befejezésébe vetett remények az egyik vezető indexet, a Dow Jones ipari mutatót 8,4 százalékkal lendítették meg. Ez volt a legnagyobb heti nyereség 1982 októbere óta.
A jövő heti makroadatok sorában a fogyasztói bizalom alakulásáról a hét elején és végén is közzétesznek mutatókat: a Conference Board márciusi bizalmi indexét az elemzők 62,4 körül várják a 64,0 pontos februári index után, míg a michigani egyetem fogyasztói bizalmi indexének előzetes márciusi adatát a február végi 79,9 után csak 75-re valószínűsítik.
Elemzők szavai szerint márciusban a februári szinten várják stabilizálódni a fogyasztói bizalmat az Egyesült Államokban, azzal az érdekes paradoxonnal, hogy míg a bizalmi indexek értéke az egy évvel korábbihoz képest egyharmaddal csökkent, a tényleges fogyasztói kiadások továbbra is több mint két százalékkal magasabbak, mint tavaly ilyenkor.
A hét folyamán az elemzők egyszázalékos hanyatlást várnak a februári tartós fogyasztási cikkek rendelésállományának mutatójában. Ez lenne tavaly november óta a legmeredekebb visszaesés a rendelésállomány alakulásában. A csütörtökön nyilvánosságra hozandó negyedik negyedéves amerikai GDP-növekedési adatot a februári felülvizsgált 1,4 százalékos ütemnél várják éves szintre vetítve. A már meglévő lakóingatlanok értékesítésének mutatójától hanyatlást várnak a januári rekordszint után.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok