Árfolyamcsökkenés volt tegnap a nemzetközi tőkepiacokon: a Nikkei kurzusa 1,06 százalékkal zuhant, és az európai parketteken is a gyengülés érvényesült. A piacokon a befektetők a bizonytalan kimenetelű hét végi iraki katonai akciókra készültek fel azzal, hogy eladták a portfólióikban lévő részvénypaketteket. A japán parlament által jóváhagyott, új 2003–2004-es költségvetés finanszírozásához rekordnagyságú államkölcsönökre van szükség, amit elemzők nem tartanak megfelelő stratégiának, egyúttal rámutatnak: a japán gazdaság állapota adósságszempontból tovább romlik.
Az európai tőzsdéken a dráguló nyersolajárak, valamint az Európai Unió siralmas gazdasági állapotáról szóló hírek erőteljes gyengülésre késztették a részvényárakat. A legtöbb elemző óvatosságra és mértéktartásra inti azokat a forróvérű befektetőket, akik még a labilis geopolitikai helyzet ellenére is vevőként próbálnak nagy haszonra szert tenni. Az alapkezelők a rendelkezésükre álló és befektetésre váró pénzeszközöket a részvények helyett inkább a kötvényekbe helyezik. Az elemzőket igazolta a Világbank is, amely csökkentette a világgazdaság növekedéséről szóló előrejelzését.
Az amerikai piacok is pesszimistán néztek a hétvége elé: a Nasdaq és a Dow Jones veszteséggel indította a kereskedést. Az USA-ban a személyi kiadások nem változtak februárban, sőt a michigani fogyasztói bizalmi mutató is jobb értéket jelzett az elemzői konszenzusoknál, de a piacok az európai példát követve előrelátók voltak.
A Deák Ferenc utcában a magyar tőzsde indikátora nyitáskor még enyhe csökkenést jelzett, de a 20 pont körüli veszteséget hamar korrigálta a BUX, és zárásra 7580 pontig erősödött. A kereskedés végén a BUX napi csúcsához közel, 7574 ponton zárt, ami 45,16 pontos növekedésnek felelt meg. A forgalom 2,5 milliárd forintra nőtt, aminek közel felét az OTP-re kötötték. A vezető részvények kivétel nélkül drágultak, az OTP 0,3 százalékkal, a Matáv 0,6 százalékkal, a Richter 1,7 százalékkal, a Mol 0,2 százalékkal került többe előző záróáránál. A nap nyertese az Elmü, Titász, Globus hármas lett. Az osztalékjavaslatok mellett a részvények néhány egyéb kedvező fundamentális hír miatt is drágulni tudtak. A Globust a lengyelországi akvizíciói miatt, a Richtert a 33 százalékos osztaléka miatt vásárolták.
Ugyan megígérte, de Magyar Péter nem jelentett be semmit