Iránytalanul indult a kereskedés tegnap a tőkepiacokon. Tokióban már nyitáskor jelentkezett az iraki katonai hírek okozta pesszimizmus, de a később nyitó európai piacok nem vették át ezt a negatív hangulatot.
A brókerek elmondták, hogy a befektetők tevékenységét igen nehéz meghatározni, mivel idegesen vásárolnak és adnak el papírokat. A legnagyobb eladók főként a légitársaságok, a banki és biztosítási papírok, valamint a távközlési cégek részvényeit dobták piacra. A francia parketten az egyik figyelemfelkeltő hír az volt, hogy a Vivendi Universal megegyezett a hitelező bankjaival. A háború miatt egyre nagyobb nyomás nehezedik a légitársaságokra, a Swiss International Air Lines bejelentette, hogy gazdálkodási nehézségei miatt az általa megrendelt repülőgépek számából néhányat visszamond.
Az amerikai piacok nyitásakor sem derült fény arra, hogy a befektetők ezúttal vevőként vagy eladóként jelentkeznek-e. A nap elején a Dow lefelé, míg a Nasdaq kurzusa felfelé ívelt, de később határozott drágulási trend alakult ki. Az áremelkedések mögött valószínűleg az állt, hogy az amerikai katonai csapatok komoly csapást mértek Bagdadra. Katonapolitikai elemzők szerint az iraki főváros megszállása egyenlő lehet a háború első szakaszának végével. A katonai jelentések mellett az amerikai fogyasztói bizalmi mutatót is publikálták, ami az előző havi zuhanás után további gyengülést jelzett.
Budapesten jobbára csökkenő árú részvényekre és gyengülő BUX-indexre „licitálhattak” a befektetők. A BUX zárásra 40 pontot csökkent, amit elsősorban az OTP–MOL– Richter hármas áresése indukált. A piac még azt a hírt sem díjazta, hogy az OTP bejelentette komoly érdeklődését az újvidéki Novosadska Bankára. A közeljövőben privatizálásra kerülő bank állítólag több érdeklődő látókörébe bekerült, többek között olaszok is érdeklődnek a pénzintézet iránt. A tegnapi tőzsdei kereskedés során az OTP ára 1,1 százalékkal gyengült. A nap sztárja a Matáv lett 3 százalékos drágulásával.
Fóti feleséggyilkosság: itt vannak a brutális részletek - videó